Strona główna Bez kategorii Niezwykle barwni nowi lokatorzy zwierzyńca

Niezwykle barwni nowi lokatorzy zwierzyńca [FOTO]

0

Florek i Flora wyglądają jak przedstawiciele zupełnie różnych gatunków. On – intensywnie zielony, ona czerwona i znacznie mniejsza. Tymczasem to para papug Lora wielka, Barwnica (Eclectus roratus), niezwykle cenionych przez hodowców. Pochodzące z Wysp Salomona ptaki są kolejnymi lokatorami Stacji Edukacji Ekologicznej przy świdnickim nadleśnictwie.

papuga 4

Florek jest odważny, Flora raczej nieśmiała, ale bardzo lubią towarzystwo ludzi. Oba ptaki mają okazałą klatkę z mnóstwem zabawek. Samczyk najbardziej lubi bawić się pokrywka słoika. – Są piękne i znakomicie wyposażone – śmieje się nadleśniczy Jan Dzięcielski i dodaje, że przed nimi bardzo długie życie. Mają zaledwie 9 lat, a papugi tego gatunku średnio dożywają 30-tki, ale mogą osiągnąć wiek nawet 75 lat! Lory świdnickiej stacji przekazał prywatny właściciel. – Widać, że bardzo troszczył się o swoje papugi. Najpierw zresztą zostaliśmy „sprawdzeni”, czy ptakom będzie dobrze w naszej stacji. Mamy znakomite warunki i fachowych opiekunów, wiec na pewno wszystko będzie dobrze. Naszymi stałymi gośćmi są dzieci, więc papugi na pewno nie będą mogły narzekać na brak towarzystwa ludzi.

Mini ZOO w Stacji Edukacji Ekologicznej przy ul. Sikorskiego 11 w Świdnicy powstało z myślą o nauce opieki nad zwierzętami, także egzotycznymi. Dzieci i rodzice mogą się tu dowiedzieć, jak opiekować się miniaturowymi królikami, myszami, świnkami morskimi, a także gadami. Od niedawna zwierzyniec powiększył się o drugą lotopałankę karłowatą, oposa krótko ogonowego, węża zbożowego i jeża pigmejskiego. Stacja czynna jest w dni powszednie od 8.00 do 15.00. Przed wizytą warto się umówić. Tel. nadleśnictwa: 74 852 23 33.

/asz/

Zdjęcia Nadleśnictwo Świdnica

Poprzedni artykułNareszcie wyremontują ul. Sikorskiego
Następny artykułTargi Kariery po raz trzeci