Strona główna Bez kategorii Jak podzielą 193 miliony złotych?

Jak podzielą 193 miliony złotych?

13

193,6 mln euro to kwota, jaką w najbliższych latach będą mogły pozyskać z Unii Europejskiej gminy skupione w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przedstawiciele samorządów przygotowują  projekt formalnego już porozumienia, które będzie podstawą współpracy przez najbliższe lata.

swidnica14.04.2012r103

Głos Świdnicy reprezentuje prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która na zaproszenie lidera Aglomeracji, prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, wraz z niemal wszystkimi wójtami, burmistrzami i prezydentami 22 gmin wchodzących w skład Aglomeracji, uczestniczyła w spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu.

– Porozumienie określi sposób podejmowania decyzji w ramach Aglomeracji, ukonstytuuje organy Aglomeracji oraz określi zasady działania instytucji pośredniczącej stworzonej na potrzeby Aglomeracji Wałbrzyskiej. – Taka konstrukcja, czyli powołanie do życia instytucji organizującej konkursy i rozliczającej środki przyznane dla Aglomeracji przyśpieszy decyzyjność i zagwarantuje samorządom większy wpływ na podział środków – zapowiada Beata Moskal-Słaniewska.

W tej chwili treść porozumienia jest konsultowana przez poszczególne samorządy, a w najbliższych dniach trafi pod obrady rad miast i gmin. – Projekt w drodze dyskusji zyskał akceptację wszystkich obecnych na spotkaniu, ale ostateczne decyzje podejmą tej sprawie rady poszczególnych gmin. To warunek konieczny, bo do 18 marca marszałek województwa dolnośląskiego zgłosił gotowość Aglomeracji do alokacji środków. Samorządy liczą na to, że realnie pieniądze na realizację zadań wpływać będą do gmin w 2016 roku – mówi prezydent Świdnicy   zapowiada, że wśród wspólnych projektów Aglomeracji mowa jest m.in. o projektach z zakresu transportu zbiorowego – informuje Ewa Dryhusz, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułKolejne miejsca pracy
Następny artykułPostanowienie noworoczne – schudnę!