Strona główna Bez kategorii Postanowienie noworoczne – schudnę!

Postanowienie noworoczne – schudnę!

0

Początek nowego roku to doskonała okazja do zmian. Po wielkiej bożonarodzeniowej uczcie i sylwestrowych balach zwykle przychodzi refleksja nad  figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „schudnę”. Jak tym razem wygrać bitwę o wymarzoną sylwetkę skutecznie, ale i… zdrowo?

BARBARA DO ARTYKUŁU

mgr inż. Barbara Olszewska – dietetyk Naturhouse

Dlaczego warto udać się do specjalisty?

Ludzie w zależności od wieku, potrzeb, wykonywanego zawodu,  trybu życia i przebytych chorób znacznie różnią się od siebie. Dieta każdego z nas powinna więc być dobrana indywidualnie do naszych potrzeb. Poszukiwanie niesprawdzonych informacji na forach internetowych niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Naszych oczekiwań nie spełnią gotowe, ogólnie dostępne kuracje, gdyż nawet te najpopularniejsze mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu.

Odpowiedni jadłospis ułożyć może jedynie wykwalifikowany dietetyk, po przeprowadzonych dokładnych pomiarach oraz wywiadzie na temat dotychczasowego trybu życia. Specjalista zawsze udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz jasno i przejrzyście wyjaśni zasady postępowania w trakcie kuracji. Dietetyk jest źródłem pewnej, fachowej i sprawdzonej wiedzy.

Czy restrykcyjne diety są bezpieczne?

Schudnąć szybko, nie znaczy wcale zdrowo. Ponadto dieta nie musi wiązać się z restrykcyjną głodówką. – mówi dietetyk Naturhouse mgr inż. Barbara Olszewska. Niedostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów może powodować zmęczenie, pogorszenie się stanu skóry, włosów oraz paznokci, a także anemię.  Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Dieta wcale nie musi być więc pasmem wyrzeczeń.

Dlaczego kuracja z dietetykiem jest skuteczniejsza niż ta stosowana na własną rękę?

Utrzymywanie motywacji ma istotny wpływ na proces odchudzania. Początkowy entuzjazm z czasem może maleć. Gdy mimo podjętych wysiłków waga ani drgnie, często porzucamy nasze początkowe postanowienia i wracamy do dawnych nawyków. Wracamy, ponieważ zmiany nie przynosiły upragnionego skutku. Jest to problem wielu odchudzających się na własną rękę osób. Nie mają one wsparcia kogoś, kto ciągle podtrzymywałaby ich motywację na wysokim poziomie. Doskonałym źródłem zachęty do dalszego odchudzania są postępy, które zaobserwować można podczas kuracji pod okiem fachowca. Spotkania z dietetykiem powinny odbywać się regularnie, aby móc rozmawiać na temat pojawiających się w trakcie stosowania diety pytań i wątpliwości. Specjalista, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, służy wsparciem psychicznym, gdyż rozumie, że proces odchudzania nie jest łatwy i wymaga zmian dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków. 

Gdzie szukać wsparcia?

Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi często borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich przyczyną może być niewłaściwy sposób odżywiania. W celu ustalenia, czy wina leży po stronie nieodpowiedniego jadłospisu, warto zgłosić się do specjalisty. Jeśli nigdy jeszcze nie miałeś okazji spotkać się z dietetykiem, a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Podczas wizyty, specjalista wykonuje wszelkie niezbędne pomiary ciała i ocenia dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, proponuje rozwiązanie. Zastanów się, może warto poradzić się specjalisty, aby doprowadzic swoje postanowienie noworoczne do końca! W celu skorzystania z bezpłatnej konsultacji, wystarczy umówić się telefonicznie, lub wypełnić formularz klikając w link: http://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/lokalizacja=swidnica.rynek

Centrum  Dietetyczne Naturhouse

ul. Rynek 13

58-100 Świdnica

tel. 74 857 46 13

kom. 731 615 305

Nigdy nie korzystałaś z pomocy dietetyka?

Poznaj 5 powodów, dla których warto udać się do tego specjalisty.

Dietetyk jest ekspertem, który udzieli Ci wyczerpujących informacji i wskazówek na temat zdrowego żywienia. Jest źródłem wiedzy o właściwym odżywianiu, dlatego nie bój się zwrócić do niego o pomoc.

Dietetyk nie prowadzi jedynie kuracji odchudzających, ale pomaga również przytyć. Ustala też diety odpowiednie dla osób z różnymi schorzeniami. Na konsultację do specjalisty może pójść więc każdy, kto potrzebuje fachowej porady na tematy związane z odżywianiem.

Specjalista dobierze zindywidualizowaną i urozmaiconą dietę, biorąc pod uwagę potrzeby organizmu, dotychczasowe nawyki, preferencje oraz tryb życia. Każdy z nas jest inny i ma zróżnicowane potrzeby. Dietetyk w oparciu o dokładny wywiad i niezbędne pomiary ustali jadłospis odpowiedni dla Twojego organizmu.

Jedynie dietetyk zaplanuje jadłospis tak, aby nie zabrakło w nim żadnych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Jako ekspert w dziedzinie żywienia, potrafi określić Twoje zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy oraz dopasować posiłki i suplementy, które to zapotrzebowanie pokryją.

Specjalista, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, służy ciągłym wsparciem. Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych nie jest łatwym wyzwaniem i dietetyk ma tego świadomość. Możesz zwrócić się do niego w chwili zwątpienia. Odpowiednie podejście do każdej osoby i umiejętna motywacja potrafią zdziałać cuda.

plakat

Poprzedni artykułJak podzielą 193 miliony złotych?
Następny artykułWieści z MDK