Strona główna Bez kategorii Kolejne miejsca pracy

Kolejne miejsca pracy

21

Droper Logistic rozpoczęła działalność w świebodzickiej podstrefie WSSE „Invest-Park”. To czwarty zakład, który powstał w naszej podstrefie. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 15 osób – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

kasa

Firma zajmuje się transportem i logistyką. Działkę o powierzchni niespełna 1,3 ha w kupiła w 2012 roku. Od początku tygodnia nowo wybudowana hala magazynowa o pow. 2 tys. m2 już tętni życiem.

Droper Logistic zajmuje się świadczeniem usług spedycyjnych, transportowych i logistycznych. Spółka ma doświadczenie w organizacji transportu m. in. odzieży na wisząco, tekstyliów, przewozów mebli i sprzętu AGD, transportu maszyn i urządzeń oraz transportu odpadów. Firma świadczy również kompleksowe usługi w zakresie magazynowania, konfekcjonowania i dystrybucji towarów. Terenem działalności firmy są prawie wszystkie kraje Europy.

Ogromnie się cieszę, że świebodzicka Podstrefa wypełnia się, powstają kolejne zakłady i nowe miejsca pracy, a to przecież było najważniejszym celem – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. To właśnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz jeszcze na początku swojej pierwszej kadencji podjął starania, by Świebodzice także miały swoją podstrefę, co nie było łatwym zadaniem. Aktywne podstrefy działały już od lat w sąsiednich miastach. Świebodzicka podstrefa powstała w 2008 roku, a obecnie działają tu cztery zakłady, budowa piątego wkrótce się rozpocznie. Do zagospodarowania przez inwestorów jest jeszcze ponad 8 hektarów gruntu.

 

Poprzedni artykułMistrzowie w Gimnazjum nr 3
Następny artykułJak podzielą 193 miliony złotych?