Strona główna Wydarzenia Świdnica Mistrzowie w Gimnazjum nr 3

Mistrzowie w Gimnazjum nr 3

1

Świeniewicz, Snopczyński, Bebenek, Bukowy. Gaszyńska, Jezierski, Mauer – Różańska to tylko niektórzy goście II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. Spotkanie z mistrzami zaplanowano na 13 lutego w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. 

sport5Dorota Świeniewicz (na zdjęciu) po raz kolejny odwiedzi Gimnazjum nr 3 w  Świdnicy

Od kilku lat głośno mówi się i czyta o niechęci młodych ludzi do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Media biją na alarm, bo nasza młodzież coraz więcej czasu spędza w domach przed komputerem, nad tabletem czy komórką. Takiego problemu nie mają jednak uczniowie z klas sportowych z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. Dlaczego? Może dlatego, że w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wszyscy wiedzą, że sport to nie tylko pasja, ale również środek do osiągania własnych celów.

Aby wszystkim młodym ludziom pokazać, że sport otwiera wiele drzwi w życiu człowieka, w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przy ulicy Saperów odbędzie się II Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców „Mój sport, moja pasja” , na które zapraszają 13 lutego w godzinach  9.00 – 14.00 Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi, Urząd Miasta w Świdnicy i świdnickie kluby sportowe: Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, Miejski Klub Sportowy, Uczniowski Klub Sportowy „Dekoria” , „STAL” Świdnica. W tym dniu wszyscy młodzi sportowcy, uczniowie gimnazjum, szkół podstawowych oraz każdy zainteresowany świdniczanin będą mogli się spotkać i porozmawiać ze znanymi na Dolnym Śląsku i niejednokrotnie w całym świecie sportowcami. Będzie to również nie lada gratka dla łowców autografów.

Do gimnazjum przyjadą: Piotr Betlej, Michał Bębenek, Michał Bovrowski, Daniel Bukowy, Jerzy Brzostowski, Elżbieta Gaszyńska, Kamil Halicki, Łukasz Halicki, Ryszard Halicki, Remigiusz Jezierski, Mariusz Kuc, Jarosław Lato, Piotr Łuszyński, Renata Mauer – Różańska,  Tomasz Pałamarz, Paweł Sawicki, Magdalena Sadowska, Piotr Snopczyński, Bartosz Szubart, Dorota Świeniewicz oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy. Z pewnością każdy słyszał te nazwiska! To przecież ONI udowodnili, że sport, który zaczyna się już w szkole, może stać się ścieżką prowadzącą do realizacji marzeń.

W programie forum przewidziano wiele form i atrakcji dla każdego. Organizatorzy zapraszają m. in. na spotkanie z dietetykiem i lekarzem medycyny sportowej oraz na warsztaty z gwiazdami sportu. Odbędzie się również „Kwadratowy stół sportowy”, czyli debata z zaproszonymi gośćmi nt. roli i  rangi lekcji wychowania fizycznego oraz otwarty trening z uczniami gimnazjum  – piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna. Zostanie także rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Mój sport, moja pasja”, do udziału którego zostali zaproszeni wszyscy uczniowie  świdnickich i gminnych szkól podstawowych.

 Na koniec dyrektor Gimnazjum nr 3 nada tytuł „Przyjaciela Szkoły” tym sportowcom i organizatorom, którzy systematycznie wspierają działania szkoły w udowadnianiu, że sport to wielka radość i satysfakcja, a czasami sposób na całe życie.

Więcej informacji na temat II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców będzie można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.g3.swidnica.pl.

oprac. red

Poprzedni artykułCoraz więcej mieszkańców w gminie Świdnica
Następny artykułKolejne miejsca pracy