Strona główna Bez kategorii Świdnicki PiS odcina się od poparcia Zalewskiej dla Murdzka

Świdnicki PiS odcina się od poparcia Zalewskiej dla Murdzka

73

Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości suchej nitki nie zostawił na liście poseł Anny Zalewskiej, uważanej za liderkę tej partii w regionie wałbrzyskim, w którym poparła kandydaturę Wojciecha Murdzka z WS-PO na prezydenta Świdnicy. Świdnicki komitet kategorycznie odcina się od tego poparcia i rozważa złożenie skargi na posłankę do władz partii. Na znak protestu z pracy na rzecz biura poselskiego Anny Zalewskiej zrezygnowali wszyscy świdniczanie. Stanowisko ws. decyzji parlamentarzystki podpisała wymagana większość członków komitetu.

Zalewska konferencja

Przypomnijmy. Anna Zalewska w liście otwartym oficjalnie jako poseł poparła kandydaturę Wojciecha Murdzka, ubiegającego się w II turze o stanowisko prezydenta Świdnicy. Zalewska powiedziała zdecydowane nie rywalce kandydata Wspólnoty Samorządowej i Platformy Obywatelskiej  – Beacie Moskal-Słaniewskiej z SLD. Poparcie ucieszyło Murdzka, który uznał, ze poseł wypowiada się w imieniu całego PiS-u.

O sprawie szeroko piszemy w artykule „Poseł PiS-u popiera kandydata WS-PO!”.

Świdnica, 22 listopada 2014 r.

Stanowisko Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy

odnośnie poparcia udzielonego przez Panią poseł Annę Zalewską Wojciechowi Murdzkowi

            Członkowie Komitetu Miejskiego PiS z ubolewaniem odebrali stanowisko pani Poseł Anny Zalewskiej w sprawie poparcia udzielonego kandydatowi na stanowisko Prezydenta Miasta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Od dłuższego czasu wiadomo bowiem, że program Wspólnoty Samorządowej, którą reprezentuje Wojciech Murdzek, popierany obecnie przez Platformę Obywatelską, nie pokrywa się z programem Prawa i Sprawiedliwości. Podczas obecnej kampanii wyborczej członkowie Komitetu Miejskiego PiS, a w szczególności nasz kandydat na Prezydenta Miasta Świdnicy Robert Garstecki, wielokrotnie wskazywali na nieetyczną postawę Wojciecha Murdzka. Prawo i Sprawiedliwość w Świdnicy nie popierało, nie popiera i nie będzie popierać polityki Wojciecha Murdzka i nie może on być kandydatem, którego nasze ugrupowanie mogłoby wesprzeć w drugiej turze wyborów prezydenckich.

            Uważamy, że pani Poseł mogła wypowiedzieć się w tej kwestii, jedynie jako osoba prywatna – Komitet Miejski PiS jest bowiem jednostką całkowicie niezależną od pani Poseł i autonomiczną w podejmowanych przez siebie decyzjach. Wyrażamy zdumienie, że Anna Zalewska wbrew uchwale Komitetu Miejskiego PiS w Świdnicy, podjętej 19 listopada br., zdecydowała się samodzielnie zabrać głos w tej kwestii. Dziwi nas jej poparcie dla kandydata z rekomendacji Platformy Obywatelskiej, co stoi w zupełnej sprzeczności z polityką prowadzoną przez partię PiS. Czyżby sama zapomniała w ławach jakiego klubu poselskiego zasiada w Sejmie?

            Komitetowi Miejskiemu PiS w Świdnicy nie zależy na kupczeniu stanowiskami, ale tylko i wyłącznie na dobru naszego miasta oraz jego mieszkańców, rozumianego jako realizację naszego programu wyborczego. Odnosimy wrażenie, że pani Poseł Zalewska zupełnie inaczej postrzega politykę niż my. Apelujemy, aby nie utożsamiać wypowiedzi pani Poseł ze zdaniem Komitetu. Przypominamy, że pani Poseł Zalewska nie ma uprawnień do kierowania lokalnymi komitetami PiS na Dolnym Śląsku, a ponadto nie jest mieszkanką Świdnicy i nie ma czynnego prawa wyborczego na terenie naszego miasta. A swój własny głos może oddać jedynie na burmistrza Świebodzic.

            PiS to partia ideowa! I takie postawy, jakie reprezentuje pani Poseł Zalewska, są dla nas zupełnie obce! W formie protestu część pracowników biura poselskiego zrezygnowała z tego powodu z pracy u pani Poseł Zalewskiej. Komitet Miejski PiS w Świdnicy wyraża swą dezaprobatę wobec działań pani Poseł i jednoznacznie odcina się od jej stanowiska w kwestii poparcia Wojciecha Murdzka w II turze wyborów na stanowisko Prezydenta Miasta Świdnicy. Członkowie Komitetu Miejskiego PiS rozważają skierowanie skargi wobec stanowiska pani Poseł Anny Zalewskiej do władz partii.

            Zgodnie ze stanowiskiem PiS wyrażonym m.in. przez pana Posła Mariusza Błaszczaka, szefa klubu PiS w Sejmie, 11 listopada 2014 r. w Piotrkowie Trybunalskim, który stwierdził, że „nie można dopuścić do tworzenia się sitwy w samorządzie” i apelował o wprowadzenie dwukadencyjności urzędów prezydentów, burmistrzów i wójtów, nie chcemy dopuścić, aby do podobnej sytuacji doszło w naszym mieście. Pan Wojciech Murdzek zajmował urząd prezydenta miasta Świdnicy przez trzy kadencje i stara się o czwartą. Czy my jako członkowie Komitetu Miejskiego PiS w Świdnicy, mamy go w tym wspierać? Prawo i Sprawiedliwość w Świdnicy nie będzie popierało Wojciecha Murdzka w II turze wyborów prezydenckich!

Komitet Miejski PiS w Świdnicy

Poprzedni artykuł„Super Główki” ze świdnickich szkół
Następny artykułPerfekcyjna Pani Domu posprzątała w Świdnicy