Strona główna Wydarzenia Świdnica „Super Główki” ze świdnickich szkół

„Super Główki” ze świdnickich szkół

2

 Już po raz ósmy w „szóstce” spotkali się  najlepsi uczniowie klas trzecich, wywodzący się ze świdnickich szkół podstawowych, ale także i szkół gminnych, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących zagadnień historycznych, geograficznych i społecznych dotyczących przeszłości i teraźniejszości naszej Ojczyzny. W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy rozegrano ósmą edycję Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka”.

Zdobywcy II miejsca z SP6 Michał i Krystian

Drużyna gospodarzy zajęła II miejsce. Na zdjęciu Michał Nowicki i Krystian Tobiasz

Przewodnie hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Polska wzdłuż i wszerz”. Uczniowie w trakcie rywalizacji rozwiązywali 8 zadań z różnych dyscyplin wiedzy, tematycznie związanych z Polską. Wypełniali test sprawdzający umiejętność słuchania ze zrozumieniem treści „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” a następnie wskazywali na mapie dawne i obecną stolicę Polski. Rozwiązywali krzyżówkę związaną z postaciami wielkich Polaków, musieli wykazać się wiedzą na temat usytuowania naszego kraju na mapie Europy oraz znajomością dat i nazw najważniejszych świąt i zwyczajów polskich. Prezentowali także swoje umiejętności matematyczne podczas rozwiązywania złożonych zadań tekstowych oraz układali puzzle przedstawiające mapę i godło Polski. Jako drużyna, musieli również wykazać się sprawną organizacją działań i efektywną współpracą.

 W konkursie uczestniczyło jedenaście dwuosobowych drużyn z klas trzecich (które zostały wyłonione drogą eliminacji szkolnych) z następujących szkół:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy

2. Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy

3. Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy

4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy

5. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

6. Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy

7. Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

8. Szkoła Podstawowa w Pszennie

9. Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

10. Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

11. Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej

Komisja konkursowa po sprawdzeniu 11 zestawów zadań przyznała następujące nagrody zespołowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy w składzie: Konstancja Kulak, Miłosz Kałwak. Drużyna zdobyła 66,5 punktu. Opiekę merytoryczną nad uczniami w trakcie przygotowań do konkursu sprawowały  Jolanta Iwanio i Anna Pazgan

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy w składzie Michał Nowicki i Krystian Tobiasz. Drużyna zdobyła 66 punktów. Zawodnicy zostali przygotowani przez  Beatę Winnicką Hul i  Halinę Styrnę.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy reprezentowana przez Damiana Suppę i Filipa Kowalczyka. Drużyna uzyskała 65 punktów. Opiekę merytoryczną nad uczniami w trakcie przygotowań do konkursu sprawowała Violetta Gnysińska.

 Laureaci VIII Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy „Super Główka” zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i upominkami rzeczowymi tematycznie związanymi z przewodnim hasłem konkursu.

Po zmaganiach konkursowych na dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z pracownicą Nadleśnictwa Świdnica,  Moniką Drozdowską, która przygotowała dla dzieci ciekawą prelekcję i prezentację . Największą atrakcją były żywe nietoperze towarzyszące tej niecodziennej lekcji przyrody.

Beata Winnicka Hul/Elżbieta Rasiewicz

opr. red.

 

Poprzedni artykułKawalerowie Maltańscy znów niosą pomoc
Następny artykułŚwidnicki PiS odcina się od poparcia Zalewskiej dla Murdzka