Strona główna Polityka Mają liderów do powiatu

Mają liderów do powiatu

5

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Po rozstaniu z dotychczasowym ugrupowaniem własny komitet powołała Sabina Cebula, obecnie członek zarządu powiatu świdnickiego. Ona sama chce zostać burmistrzem Strzegomia, ale KWW „Sabina Cebula Porozumienie – dla gminy, dla powiatu” będzie się również ubiegać o miejsca w Radzie Powiatu.

Sabina Cebula

Sabina Cebula

– Ugrupowanie zawiązało się w Strzegomiu,  skąd wywodzi się lider Sabina Cebula, kandydatka  na burmistrza Strzegomia. Nasza inicjatywa poszerzyła się na inne gminy, wyłaniając kandydatów do rady powiatu  we wszystkich okręgach wyborczych. To czas , aby przedstawić liderów do powiatu, którzy wyrazili zgodę ujawnić swoje nazwiska jeszcze przed rejestracją w terytorialnych komisjach:  Wojciech Seńków, Zofia GruszeckaKazimierz Chajduga, Ryszard Zyska – informuje komitet.

Dwaj z wymienionej czwórki kandydaci maja już doświadczenia w samorządzie. Ryszard Zyska w kadencji 2006 – 2010 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, Ryszard Chajduga to radny powiatowy obecnej kadencji.

Kandydaci z Komitetu Sabiny Cebuli będzie rywalizował w wyborach do Rady Powiatu z dotychczasowymi, bliskimi współpracownikami liderki, m.in. ze starostą  Zygmuntem Worsą, który startuje z KWW Wspólny Powiat.

Poprzedni artykułSeniorzy nie muszą być łatwym celem
Następny artykułRosjanie w Świdnicy. Jak było, jak jest?