Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ekologicznie w gimnazjach

Ekologicznie w gimnazjach

0

Zestawy do badania, jakości gleby, powietrza i wody, pojemniki do obserwacji owadów, łopatki do gleby, pęsety, mikroskopy ręczne i stacjonarne, lupy, czerpaki i atlasy – wykorzystają uczniowie 3 gminnych gimnazjów w ramach realizacji projektu pn.: Akcja Edukacyjna dla gimnazjalistów „Moja EKOjczyzna”.

zajecia_ekoojczyzna

Projektem zostaną objęci uczniowie klas 1 i 2 z trzech gimnazjów z terenu gminy Świdnica tj. Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym oraz Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Tematyka zajęć obejmować będzie: badania stanu powietrza, wód, gleby na podstawie pomiarów i analiz, prowadzenia dokumentacji, wycieczek tematycznych o charakterze dydaktycznym oraz formułowania pisemnych wniosków w formie zbiorczej prezentacji i raportów.

– Założonym efektem działań projektowych jest stworzenie mapy ekologicznej oraz raportów o stanie przyrody na terenie gminy Świdnica. W ramach zajęć uczniowie gminnych gimnazjów skorzystają z wykładów i warsztatów prowadzonych przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w omawianym zakresie, m.in. nauczyciele biologii, geografii i chemii – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Uczestnicy projektu podczas dwudniowych zajęć wezmą udział w warsztatach terenowych i stacjonarnych oraz zajęciach tematycznych na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Świdnica, a także w wycieczce do elektrowni wodnej w Lubachowie, oczyszczalni ścieków w Krzyżowej oraz stacji uzdatniania wody w Jagodniku.

Na realizację projektu gmina Świdnica pozyskała dotację w wysokości 16.800 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułRosjanie w Świdnicy. Jak było, jak jest?
Następny artykułŻywa lekcja historii z „Miastem44”