Strona główna Bez kategorii Urodzinowo dla Dominika

Urodzinowo dla Dominika

0

Podczas 2. Urodzin Galerii Świdnickiej 29 i 30 marca 2014 zagramy dla szczególnej, małej osoby – dla Dominika Feldy, który potrzebuje naszej pomocy – informują organizatorzy. Wśród gości galerii prowadzona będzie zbiórka, która pzreprowadzi Fundacja „Potrafię Pomóc”. Świdniccy wolontariusze – Rafał Klemczak, Marta Schiew, Dawid Natanek, Martyna Sola, Dominika Kaleta i Aleksandra Feldy do oznaczonych puszek zbierać będą datki, które – mamy nadzieję – pomogą spełnić marzenie rodziców chłopca o przywróceniu mu zdrowia.

Dominik

Dominik Feldy jest wesołym, bystrym dwulatkiem. Urodził się jednak z wadą wrodzoną lewej dłoni. Ma tylko zalążki paluszków, kości nie są wykształcone. Lewa ręka jest krótsza od prawej, a dłoń mniejsza. Szansą na uzyskanie funkcji chwytnej rączki jest operacja polegająca na przeszczepie kości paliczków z nogi do rączki.

– Największe szanse na udany przeszczep mają dzieci w pierwszych dwóch latach życia. Jesteśmy po konsultacji w klinice w Hamburgu. Lekarze planują przeprowadzić operację w dwóch etapach. Pierwszą za 6 miesięcy, drugą zanim Dominik skończy 5 lat. Tak jak wszyscy rodzice chcemy zapewnić Naszemu synowi jak najlepszą przyszłość i zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby jego rączka była sprawna – tłumaczą mama i tata Dominka. Koszt operacji to 7,5 tysiąca euro.

Mogą też państwo pomóc Dominikowi przekazując 1% podatku. W ten sposób można pomóc w dofinansowaniu operacji i trzytygodniowym pobycie w Niemczech i późniejszej rehabilitacji Dominika.

Pomóc Dominikowi można też wpłacając dowolną sumę na numer konta Fundacji „Potrafię Pomóc”:

31 1050 1575 1000 0023 3289 4001

ING Bank Śląski S.A. o/Wrocław

z dopiskiem „Dominik Feldy (240-156)”

Lub przekazując 1% podatku:

KRS 0000303590

z dopiskiem w polu „cel szczegółowy 1%” – Dominik Feldy (240-156)