Strona główna Polityka LOT: Prezydent odpowiada posłance Zalewskiej

LOT: Prezydent odpowiada posłance Zalewskiej

20

Wojciech Murdzek punkt po punkcie odpowiada na zarzuty posłanki PiS. Anna Zalewska 6 września skierowała do prezydenta list otwarty, oczekując publicznej odpowiedzi, z licznymi pytaniami, dotyczącymi działalności Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, a zwłaszcza projektu City Walk. Zasugerowała, by prezydent odwołał z funkcji dyrektora LOT-u radnego Rafała Ząbczyka, a także zdymisjonował swojego zastępcę, Waldemara Skórskiego.

Anna Zalewska pisała m.in. o poważnych podejrzeniach, że zmarnotrawiono ponad 800 tysięcy złotych, które pochłonął program City Walk. W wątpliwość poddała również koszty konferencji, zorganizowanej w ramach I Zjazdu Świdniczan. Szereg pytań dotyczył również dyrektora Ząbczyka, a zwłaszcza jego nieobecności w pracy, rzekomego nakłaniania pracowników do wstępowania w szeregi Platformy Obywatelskiej oraz dokonywania zakupów dla LOT-u w prowadzonych przez siebie sklepach. Anna Zalewska uznała, że to powinno skłonić prezydenta do zgłoszenia wojewodzie wniosku o wygaszenie radnemu mandatu.

Przeczytaj LIST POSEŁ ANNY ZALEWSKIEJ do prezydenta Świdnicy

Wojciech Murdzek na sześciu stronach  odpowiada, na co zostały wydane środki w ramach projektu City Walk oraz  konferencji podczas I Zjazdu Świdniczan. Odpiera zarzuty i stwierdza, że o obu projektach dużą wiedzę mają radni PiS. Odpowiada również, że w jego kompetencjach nie leży żadna decyzja w sprawie zatrudnienia Rafała Ząbczyka na stanowisku dyrektora Stowarzyszenia LOT i informuje, iż wnioskował do zarządu LOT-u o przeprowadzenie kontroli. Na sugestię, by zdymisjonował swojego zastępcę pisze, że działania wobec podwładnych są jego suwerenną decyzją i nie potrzebuje do tego listów otwartych.

 

Poprzedni artykułKtokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Następny artykułŚledztwo w sprawie wysypiska