Strona główna Bez kategorii Egzamin na prawo jazdy w Świdnicy?

Egzamin na prawo jazdy w Świdnicy?

10

Nie ma jeszcze żadnej decyzji w sprawie egzaminów na prawo jazdy, które miałyby się odbywać w Świdnicy. Na ostatnim posiedzeniu w Urzędzie Marszałkowskim nie wypracowano żadnego stanowiska w tej sprawie. 

Z inicjatywą utworzenia filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Świdnicy wystąpiły władze Miasta. Siedziba świdnickiego ośrodka miałaby znajdować się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wałbrzyskiej. – Biuro oraz sala egzaminacyjna zlokalizowane będą w niewykorzystywanym przez OSP pomieszczeniu na parterze budynku remizy. Plac manewrowy, częściowo użytkowany przez jedną ze szkół jazdy znajduje się opodal, po przeciwnej stronie ul. Głowackiego.  Najprawdopodobniej początkowo egzaminy (teoretyczny i praktyczny) będą przeprowadzane trzy razy w tygodniu. W zależności od realnego zapotrzebowania liczba ta mogłaby podlegać modyfikacjom. – mówił na początku sierpnia Ireneusz Pałac.

Zostaje jeszcze sprawa placu manewrowego. Konieczna jest poprawa nawierzchni, zamontowanie oświetlenia i postawienie małego obiektu dla oczekujących na egzamin. Koszty związane z urządzeniem sali do egzaminu teoretycznego i samej obsługi będą po stronie WORD.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie filia powinna powstać jeszcze w tym roku. W tej chwili szacujemy jeszcze wydatki, jakie Miasto musiałoby ponieść, żeby doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału – mówi Pałac i dodaje. – Z dotychczasowej wiedzy wynika jednak, że nie powinna być to przeszkoda nie do przejścia. Najprawdopodobniej egzaminy będzie można zdawać trzy razy w tygodniu. Jeśli zainteresowanie ośrodkiem będzie zdecydowanie większe od prognozowanego obecnie, możliwe będzie rozszerzenie skali działania filii WORD.

tepe

zdjęcie word.walbrzych.pl

Poprzedni artykułImprezownik: Propozycje na weekend
Następny artykułPolonia zagra o niezbędne trzy punkty