Strona główna Temat dnia Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

2

Stało się. Wakacje dobiegły końca a przed nami ostatni sierpniowy weekend. Muszę przyznać, że nie odczuwam zakończenia tego najprzyjemniejszego okresu w roku. Z pewnością bardziej będziemy wszyscy tęsknić za latem, które też powoli się kończy. No właśnie. Lato. Mogłoby trwać wiecznie. Synoptycy twierdzą, że wrzesień dostarczy nam jeszcze wysokich temperatur, dlatego nie chcąc zasmucać postanowiłem sprawdzić co dzieje się w mieście i okolicach, by ostatni wakacyjny weekend był spod znaku dobrej zabawy. 

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości 

***

W piątek wieczorem warto nadrobić filmowe zaległości, dlatego zachęcam do wizyty w Cinema3D. Ode mnie dziś dwie szczególnie polecane pozycje.

Nazwa: Jobs

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 30.08.2013, godzina 18:15, 22:00

Wstęp: Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Nie ukrywam, że czekałem na ten film od dłuższego czasu. Prawdą jest, że wcześniej warto przeczytać książkę Waltera Isaacsona poświęconą technologicznemu wizjonerowi jakim niewątpliwie był Steve Jobs. Twórca marki Apple był jedną z kluczowych postaci końca XX wieku. Nie ukończywszy nigdy studiów, pokazał wszystkim, że posiadając wizję i żelazną determinację oraz bezwzględnie trzymając się raz wyznaczonego celu, można zmienić świat. Jobs był współzałożycielem firmy Apple, a także głównym wynalazcą pierwszych domowych komputerów. „jOBS” Joshuy Michaela Sterna to film, który pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa i wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swoją wizję. Opowiadając o niezwykłej postaci, która zmieniła świat, twórcy „jOBS” pokazują stojącego za legendą człowieka z krwi i kości.

***

Nazwa: Elizjum

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 30.08.2013, godzina 21:15

Wstęp: Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

W roku 2159 obok siebie żyją: bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elizjum i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes /Jodie Foster/ za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elizjum. Jeden z nich Max /Matt Damon /zgadza się wykonać niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.

***

Nazwa: Zaparkuj na park – HIP HOP Jam

Miejsce: Park miejski w Świebodzicach

Data i godzina: 31.08.2013, godzina 12:00

Wstęp: Bilet 5 zł

Już w sobotę o 12:00 zaparkuj na park! Zapraszamy na charytatywny jam hip hopowy, podczas którego odbędą się koncerty, graffiti jam, skrecz sesje, występy breakdance. Dobra zabawa w słusznym celu! W trakcie imprezy zrobimy wszystko, aby wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach. Wszelkie informacje znajdziesz na facebooku, mdk.świebodzice.pl oraz swiebodzice.pl

 

***

Nazwa: Piknik rodzinny „Zakończenie Wakacji 2013”

Miejsce: Park przy ul. Gdyńskiej w Świdnicy

Data i godzina: 31.08.2013, godzina 16:00

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz Dom Dziennego Pobytu „Przystań” wraz z kościołem zielonoświątkowym w Świdnicy oraz Drużyną Braci i Coffee House zapraszają mieszkańców na rodzinny piknik „Zakończenie wakacji”. W programie imprezy m.in: pokazy muzyczne i taneczne, gry i zabawy dla dzieci, konkurs plastyczny, poczęstunek oraz pokazy broni ASG. Zapowiada się ciekawe sobotnie popołudnie. Zapraszamy! 

***

Nazwa: Świdnicki Festiwal Modelarski

Miejsce: Dom Technika Baszta w Świdnicy

Data i godzina: 31.08.2013, godzina 09:00

Cierpliwość. To obowiązkowa cecha wszystkich chcących budować modele. W nadchodzący weekend jest szansa by się o tym przekonać. W sobotę i niedzielę zapraszamy na Festiwal Modelarski. Impreza rozgrywana jest w ramach popularyzacji modelarstwa przez Stowarzyszenie IPMS Świdnica. Konkurs ma charakter otwarty, przeznaczony jest dla modelarzy indywidualnych i zrzeszonych w różnych organizacjach w kraju i za granicą. W konkursie może uczestniczyć modelarz z dowolną liczbą samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. Szczegóły na ipmsswidnica.pl 

***

Nazwa: Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości

Miejsce: świdnicki Rynek

Data i godzina: 01.09.2013, godzina 09:00

 

Giełda Staroci od ponad ćwierćwiecza gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku. Świdnicka Giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku. Serdecznie zapraszamy.

 

***

Co prawda już po weekendzie, ale warto pamiętać, że 5 września o północy odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Riddick w Cinema3D. W związku z tym na portalu Swidnica24.pl już niebawem  konkurs, w którym do zgarnięcia będą wejściówki na nocy seans.

Trzecia odsłona słynnej serii science-fiction, którą zapoczątkowały filmy „Pitch Black” i „Kroniki Riddicka”. Saga zrobiła niebywałą karierę na całym świecie, wykraczając poza świat filmu fabularnego. Do tej pory na podstawie przygód Riddicka powstały trzy gry komputerowe, wiele krótkometrażowych animacji i kolekcjonerskie figurki budując złożony świat tej fascynującej sagi. W tytułowej roli występuje gwiazdor „Szybkich i wściekłych” Vin Diesiel. Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi wrogami. Staje się jeszcze potężniejszy i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick rozpocznie odsiecz swojej planety, stojącej w obliczu zagłady.

***

Imprezowa oferta na ostatni weekend wakacji wygląda ciekawie. Poza imprezami warto spędzić też więcej przyjemnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Być może wypad na imprezę albo do nowej kręgielni przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy? Zadbajcie o to, by było co wspominać wracając w poniedziałek do pracy i szkoły. Uśmiechu życzę!

MJ
Poprzedni artykułStartuje druga edycja Golden Goal
Następny artykułEgzamin na prawo jazdy w Świdnicy?