Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 8

Co to, gdzie to? Zagadka nr 8 [KONKURS]

0

Ubiegłotygodniowe pytanie okazało się bardzo trudne. Tylko jedna osoba nadesłała prawidłową odpowiedź! Zanim jednak wyjasnienie, gdzie znajduje się tajemniczy zegar, zagadka na kolejny tydzień.

Zagadka nr 8:

Tym razem nie powinno być kłopotów. Odpowiedź na pytanie, gdzie w Świdnicy znajduje się obiekt zamieszczony na zdjęciu, na pewno nie sprawi problemu, jednak na nagrodę – voucher do kina Cinema 3D ma szansę ta osoba, która najszerzej opisze kontekst historyczny.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 22 września, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 8”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Zwycięzca zostanie ogłoszony 22 września na portalu Swidnica24.pl. Także 22 września kolejna zagadka!

Rozwiązanie zagadki nr 7:

W naszym konkursie zwycięża pani Magdalena Matuszewska. Tylko ona wiedziała, gdzie znajduje się zegar i jaka jest historia budynku. Gratulacje!

Odpowiedź Magdaleny Matuszewskiej:

Na zdjęciu zaprezentowany jest zegar, który znajduje się na szczycie dachu budynku przy ulicy Wałbrzyskiej 58. Zegar umieszczona na środku dachu, powyżej głównego wejścia. Znajduje się na małej wieżyczce o kształcie sześciokąta foremnego. Budynek do użytku oddano przed II Wojną Światową – w 1934 roku. Wtedy to w tym miejscu znajdował się Urząd Pracy.

Z chwilą założenia Zespołu Szkół Medycznych spełnia funkcje internatu, gdzie zamieszkali uczniowie tej szkoły. Obecnie w tym budynku zakwaterowani są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, która mieści się przy ulicy Traugutta 5 w Świdnicy. W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wchodzi Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. Młodzież dzięki modernizacji budynku, w tym: łazienek, nowych okien, oraz elewacji całego budynku i wybudowaniu sali sportowej ma możliwość korzystania z najlepszych wygód. W internacie jest parking, siłownia, sauna, kuchnia i inne niezbędne „użytki”.

Poprzedni artykułBudynek komunalny już gotowy
Następny artykułApostołowie Piotr i Paweł patronami Strzegomia