Strona główna Temat dnia Budynek komunalny już gotowy

Budynek komunalny już gotowy

3

Pierwszy nowo wybudowany gminny budynek komunalny ma już swoich lokatorów. Z początkiem września nowe mieszkania czynszowe otrzymało 10 rodzin – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

 

W oddanym do użytku wielorodzinnym obiekcie jest 12 mieszkań. Średnia wielkość mieszkania wynosi ok. 50m2. Nowy budynek  posiada kanalizację sanitarną, a także instalację wodną. Natomiast każdy lokal posiada indywidualną sieć centralnego ogrzewania  Teren wokół obiektu został utwardzony i ma do dyspozycji 17 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi 839,81m2. Dodatkowo budynek przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez budowę podjazdu przy wejściu głównym do obiektu.Inwestycja w całości sfinansowana została ze środków własnych gminy, której wartość opiewa na kwotę 1,89 mln zł.

– Naszym założeniem przy budowie pierwszego w gminie Świdnica budynku komunalnego  było stworzenie lepszych warunków mieszkaniowych dla jej mieszkańców. Budynek jest energooszczędny, co mam nadzieję przyczyni się do tego, że będzie się tu komfortowo i bezpiecznie mieszkało. Mieszkania wyposażone są m.in. w kuchenkę, zlewozmywak, kabinę prysznicową i armaturę sanitarną. Zagospodarowano też teren wokół budynku – dojścia, dojazdy, parking i oświetlenie zewnętrzne. Nie bez znaczenia jest fakt, że obiekt umiejscowiony jest w Pszennie – w sąsiedztwie znajduje się przychodnia i apteka oraz przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, boisko wielofunkcyjne.  W pierwszej kolejności nowe mieszkania kierowaliśmy do tych rodzin, które dotychczas wynajmowały lokale o dużym metrażu. W wielu przypadkach było to spore obciążenie dla ich domowych budżetów. Dzięki zamianie lokatorzy, którzy regularnie dokonywali płatności zyskali nowe lokale, a władze gminy mieszkania, które w wyniku podziału będą stanowiły lokale socjalne – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. 

 

Poprzedni artykułDni Fotografii: Zestaw 2012 i Fotomaraton [FOTO]
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 8 [KONKURS]