Salon Poezji z Rafałem Kronenbergerem

  1

  Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Rafał Kronenberger w sobotę, 9 lipca, będzie gościł w „baroccafe” na placu Pokoju.  Od wczesnej wiosny do późnej jesieni przylegający do kawiarni ogródek ożywa  teatrem, muzyką i poezją. To tutaj rok temu podczas Artystycznego Lata młodzi świdniccy aktorzy  pod kierunkiem Jacka Sikory wystawili sztukę „Kłamstwo czy żart?”. A kilka tygodni temu razem z zespołem zaśpiewała Martyna Jakubowicz.  Czas więc na poezję. Wyborowi wierszy na sobotni wieczór  przyświeca tytuł spotkania – „Letnie zaskoczenia”. Początek o godzinie 19.00, wstęp bezpłatny.

  Rafał Kronenberger – aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Zadebiutował w spektaklu „Kasia z Heilbronnu” w reżyserii Jerzego Jarockiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Później związany z teatrami w Częstochowie i Łodzi.

  W Teatrze Polskim gra różnorodne role. Otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w 2010 roku (Międzynarodowy Dzień Teatru, 2011) w spektaklu Szosa Wołokołamska H. Müllera w  reżyserii Barbary Wysockiej. Wcześniej wyróżniony za rolę Legendre w Sprawie Dantona S. Przybyszewskiej w reżyserii Jana Klaty (2008 r.).

  Wystąpił także m. in. w „Katyniu” A. Wajdy, „Prymasie. Trzy lata z tysiąca” oraz „Egoistach” M. Trelińskiego.

  Poprzedni artykułWarsztaty artystyczne w Niemczech
  Następny artykułMaja i Michał górą. Jest też Efe