Biblioteka Pedagogiczna do I LO?

  0

  Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż Domu Nauczyciela. Budynek wraz z gruntem są w wykazie powiatowych nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, trwa kompletowanie dokumentacji. Jeśli znajdzie się kupiec, co będzie z Biblioteka Pedagogiczną i nauczycielskimi związkami? Są wstępne przymiarki.

  – Absolutnie nie wyobrażamy sobie zlikwidowania biblioteki, z której korzysta wielu mieszkańców powiatu – deklaruje Sabina Cebula, członek zarządu powiatu świdnickiego. – Najprawdopodobniej zaproponujemy na nową siedzibę pomieszczenia w I Liceum Ogólnokształcącym. Tutaj także mogłyby się przenieść związki zawodowe. Na razie jednak nie doszło do spotkania z zainteresowanymi, cały czas czekamy na wyznaczenie przez nich dogodnego terminu.

  Czy rzeczywiście I LO pomieści wszystkie instytucje z Domu Nauczyciela? Biblioteka ma księgozbiór liczący 33 tysiące woluminów. – Rzeczywiście z takim pytaniem zwrócił się do mnie pan starosta – mówi dyrektor I LO Robert Kaśków. – Wizji lokalnej i mierzenia jeszcze nie było, ale uważam, że mamy dość miejsca. Są m.in. wolne pomieszczenia na ostatniej, wyremontowanej kondygnacji, a także miejsce po dawnej stołówce. Można by rozważyć powiększenie szkolnej biblioteki. Mamy 30 pomieszczeń klasowych, a oddziałów 15, więc bez uszczerbku dla uczniów da się taką „operację” przeprowadzić. Oczywiście o żadnych wiążących decyzjach nie ma jeszcze mowy.

  Konkretna propozycja starostwa ma być przedstawiona na planowanym od dawna spotkaniu. Termin nie jest znany. Najważniejszy głos w sprawie biblioteki ma Urząd Marszałkowski, który jest organem prowadzącym Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej.

  Dom Nauczyciela został wyceniony na 1 396 000 złotych.

  asz

  Poprzedni artykułPark pięknieje
  Następny artykułPrzebudowa pl. św. Małgorzaty bliżej końca