Park pięknieje

  10

  Alejki wyłożone kostką granitową, stylowe latarnie, niewielka muszla koncertowa, ozdobna fontanna, plac zabaw, wygodne ławki, a wszystko pod bacznym okiem ośmiu obrotowych kamer. Tak będzie wyglądał odnowiony Park Miejski w Świebodzicach. Rewitalizacja tego obszaru trwa od ubiegłego roku.

  Od pewnego czasu pogoda sprzyjała wykonawcom zadania, prace prowadzone są dosyć intensywnie dzięki czemu widać już sporo efektów. Pięknie „zakręcone” alejki mają już częściowo nawierzchnię, widać stylowe oprawy oświetleniowe.

  Prace prowadzone są od ubiegłego roku, wówczas przeprowadzone głównie roboty ziemne i instalacyjne – mówi Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza miasta. – Dziś możemy już zaobserwować kształt odnowionego parku, gotowy jest już m. in. tak zwany plac młodych, który znajduje się od strony ulicy Żwirki i Wigury.

  Ostateczny wygląd tego miejsca zapewne poznamy już latem, bo wykonawca zapowiada, że szybciej niż planowano zakończy zadanie – termin zakończenia zgodnie z umową to 31 października 2011r. Oprócz nowej architektury w parku przybędzie też nowych nasadzeń (kilkaset drzew), świebodziczanie znajdą tu także plac zabaw dla najmłodszych. A w nieco odleglejszej przyszłości właściciel nieruchomości, która znajduje się w parku, zamierza urządzić tu stylowy pensjonat z restauracją.

  Rewitalizacja Parku Miejskiego w Świebodzicach kosztować będzie 3,6 mln zł. Zadanie dofinansowane zostało w 61,7 % z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykuł70 mandatów na Dzień Kobiet
  Następny artykułBiblioteka Pedagogiczna do I LO?