Zespół bezpieczeństwa wydał opinię w sprawie drzew

  0

  Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – zarządca ul. Westerplatte – otrzyma opinię, która proponuje wycięcie trzech lip. Taką propozycję wypracował Zespół Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który w środę, 17 marca, analizował sprawę poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Zespół ustalił, że piesi oczekujący przy przejściu dla pieszych są niewidoczni dla kierowców. Po zapadnięciu zmroku widoczność jeszcze bardziej się pogarsza.  Na trzech lipach są widoczne ślady zdarzeń drogowych, a drzewo rosnące na wysokości bramy nr 100 posiada konar wkraczający w obszar jezdni. Przedstawiciele Policji, którzy biorą udział w pracach Zespołu Bezpieczeństwa potwierdzili, że w tym rejonie w 2009 r. odnotowali:

  • wypadek na przejściu ze skutkiem śmiertelnym,
  • wypadek z obrażeniami ciała w kolizji z drzewem,
  • potrącenie pieszego z obrażeniami ciała.

  W związku z tym Zespół Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowił wystąpić do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei – zarządcy drogi – z informacją o koniecznych działaniach:

  • usunięciu dwóch drzew bezpośrednio przed przejściem dla pieszych (przy skrzyżowaniu z ul. Wiśniową), co kierującemu pozwoli widzieć pieszego z odległości ok. 30 m;
  • usunięcie jednego drzewa przy skrzyżowaniu z ul. Składową, które rośnie zbyt blisko drogi, a dodatkowo pień na wysokości 2 m znajdują się nad jezdnią;
  • usunięcie konaru drzewa wrastającego w jezdnię;
  • pozostałe drzewa powinny zyskać znaki np. odblaskowe ostrzegające o niebezpieczeństwie zahaczenia o drzewo.

  Z racji tego, że miasto Świdnica nie jest zarządcą drogi ostateczne decyzje będzie podejmowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, przy czym na wycinkę drzew będzie musiała uzyskać zgodę w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułMistrzostwa zakończone, nasi z medalami
  Następny artykułCzy to był podpalacz?