Mistrzostwa zakończone, nasi z medalami

  0

  Do historii przeszły już 81. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie rozegrane w Strzegomiu. Ostatniego dni czempionatu wyłoniono nowych mistrzów kraju w jedenastu kategoriach wagowych.

  Rekordowa ilość zawodników spowodowała, że potrzebnych było aż 167 walk, aby mistrzostwa uznać za oficjalnie zakończone. Od 21 marca 2010 roku mamy w Polsce jedenastu nowych mistrzów. Co szczególnie ucieszyło miejscowych kibiców, zawodnicy SSS Bokser Strzegom zgarnęli trzy złote medale!

  Klub ze Strzegomia wprowadził do finałów aż pięciu zawodników. Już sam ten fakt był ogromnym sukcesem. Zarówno sami finaliści, jak i bardzo licznie zgromadzeni kibice zacierali ręce na szykujące się pasjonujące starcia. Pierwszy finał wygrał Łukasz Maszczyk z Gwardii Warszawa. Jego łupem padł siódmy już tytuł mistrza kraju. Jako pierwszy zawodnik z naszego miasta na ringu pojawił się olimpijczyk z Pekinu – Rafał Kaczor. Bez większych problemów uporał się on z Piotrem Gudelem z Białegostoku w stosunku 8:3. Zaraz po tej walce Mariusz Burzyński stanął przed szansą na największy sukces w dotychczasowej karierze. Za rywala miał wielokrotnego mistrza polski – Krzysztofa Rogowskiego z PKB Poznań. Po emocjonującym i zaciętym pojedynku faktem stał się drugi złoty medal dla miejscowego klubu, Mariusz zwyciężył bowiem 6:3. Czwarty finał przez nokaut w trzeciej rundzie wygrał olimpijczyk z Aten, wielokrotny mistrz polski – Andrzej Liczik z Hetmana Białystok. Finał w kategorii do 60 kilogramów był wewnętrzną sprawą klubu PKB Poznań. Nienaganny technicznie Michał Chudecki zwyciężył z Michałem Wrzesińskim 5:2. Kolejne starcie przyniosło drugi złoty medal dla klubu białostockiego. Były zawodnik AKS-u Strzegom – Marcin Łęgowski zwyciężył na punkty 6:3 Michała Żeromińskiego z Radomiaka Radom. W kategorii do 69 kilogramów wystąpił trzeci zawodnik SSS Bokser Strzegom – Sebastian Jaszowski. Jego porywające pojedynki eliminacyjny i półfinałowy pozwalały wierzyć, że finał może okazać się dla niego szczęśliwy, że ulubieniec miejscowej publiczności zdoła wywalczyć tytuł mistrza. Niestety ogromna determinacja i wola walki Jaszowskiego nie wystarczyły na wspaniale tego dnia dysponowanego Kamila Szeremetę z Hetmana. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:0. Ósmy finał zwyciężył Piotr Ruciński ze Strzegomia. Była to chyba największa niespodzianka tych mistrzostw. „Pomarańczowy” jak burza przeszedł przez wszystkie swoje walki. Pięć dni – pięć walk – pięć zwycięstw. To może być początek pięknej kariery. Trzeci złoty medal dla Strzegomia stał się faktem! W najbrzydszej walce finałowej walczył ostatni przedstawiciel miejscowego klubu – Krzysztof Sadłoń. Przegrał on z Włodzimierzem Letrem z Poznania w stosunku 1:0. Letr po zdobyciu punktu skutecznie klinczował. Ewidentnie unikał pojedynku i ostrzejszych wymian ciosów. Sędziowie się nabrali, Sadłoń został srebrnym medalistą. W dwóch ostatnich starciach zwyciężyli niestowarzyszony Mateusz Malujda w kategorii 91 kilogramów, a w najcięższej, 91+ Łukasz Zygmunt z Polonii Świdnica.

  Pięściarze SSS Bokser Strzegom zdobyli trzy złote oraz dwa srebrne medale. Dwa złota i trzy srebra – to dorobek bokserów PKB Poznań. Trzecią siłą finałów został Hetman Białystok z trzema złotymi krążkami.

  Najlepszym zawodnikiem 81. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Boksie wybrany został olimpijczyk z Aten – Andrzej Liczik. Najlepszym technikiem – Michał Chudecki. Najlepszym zawodnikiem klubu miejscowego – Piotr Ruciński. W klasyfikacji klubowej główną nagrodę zgarnął PKB Poznań. Najlepszym okręgiem bokserskim został ten z Dolnego Śląska. Wyróżnienie dla najlepszego trenera przypadło Zenonowi Kaczorowi z SSS Bokser Strzegom.

  Wyniki walk finałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

  48 kg:
  Łukasz Maszczyk(Gwardia Warszawa) – Artur Majer (Gwardia Wrocław) 14:3
  brązowy medal: Dawid Staniszewski (Start Włocławek)

  51 kg:
  Rafał Kaczor (SSS Bokser Strzegom) – Piotr Gudel (Cristal Białystok) 8:3
  brązowe medale: Wojciech Peryt (Broń Radom) i Tomasz Duda (Radomiak Radom)

  54 kg:
  Mariusz Burzyński (SSS Bokser Strzegom) – Krzysztof Rogowski (PKB Poznań) 6:3
  brązowe medale: Kamil Łaszczyk (Gwardia Wrocław) i Paweł Czajka (PKB Poznań)

  57 kg:
  Andrzej Liczik (Hetman Białystok) – Mateusz Mazik (RMKS Rybnik) 3r. ko
  brązowe medale: Maciej Mierzyński (Cristal Białystok) i Paweł Juszczyk (Hetman Białystok)

  60 kg:
  Michał Chudecki (PKB Poznań) – Damian Wrzesiński (PKB Poznań) 5:2
  brązowe medale: Łukasz Pis (PTB PM Tarnów) i Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka)

  64 kg:
  Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) – Michał Żeromiński (Radomiak Radom) 6:3
  brązowe medale: Krzysztof Ciereszko (Tygrys Elbląg) i Tomasz Mazur (PKB Poznań)

  69 kg:
  Kamil Szeremeta (Hetman Białystok) – Sebastian Jaszowski (SSS Bokser Strzegom) 6:0
  brązowe medale: Maciej Sulęcki (Gwardia Warszawa) i Piotr Sielawa (Hetman Białystok)

  75 kg:
  Piotr Ruciński (SSS Bokser Strzegom) – Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk) 2:1
  brązowe medale: Robert Świerzbiński (Hetman Białystok) i Michał Łoniewski (Kontra Elbląg)

  81 kg:
  Włodzimierz Letr (PKB Poznań) – Krzysztof Sadłoń (SSS Bokser Strzegom) 1:0
  brązowe medale: Krzysztof Ceglarek (PKB Poznań) i Damian Kośmider (Tygrys Elbląg)

  91 kg:
  Mateusz Malujda (niestowarzyszony) – Tomasz Duszak (Junior Boks Poznań) 4:0
  brązowe medale: Piotr Samełko (Mazur Ełk) i Michał Olaś (Fenix Warszawa)

  +91 kg:
  Łukasz Zygmunt (Polonia Świdnica) – Michał Jabłoński (Wisłok Rzeszów) 4:0
  brązowe medale: Jacek Głowacki (Bukowina Wałcz) i Michał Towarnicki (Skorpion Szczecin)

  Poprzedni artykułMistrzostwa oficjalnie otwarte
  Następny artykułZespół bezpieczeństwa wydał opinię w sprawie drzew