Mistrzostwa oficjalnie otwarte

  0

  Za nami już ceremonia otwarcia 81. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie w Strzegomiu. Odbyły się już także pierwsze walki eliminacyjne.

  W obecności wicemarszałka województwa dolnośląskiego – Stanisława Longawy, starosty świdnickiego – Zygmunta Worsy, wiceprezesa Polskiego Związku Bokserskiego – Macieja Dziurgota, prezesa Okręgowego Dolnośląskiego Związku Bokserskiego – Mariana Pańkowa oraz władz samorządowych Strzegomia na czele z burmistrzem – Lechem Markiewiczem odbyła się ceremonia otwarcia 81. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie.

  Ceremonia rozpoczęła się od okolicznościowego marszu wykonanego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Strzegomia, w trakcie którego przemaszerowała i ustawiła się wokół ringu kolumna sędziów i zawodników. Ważnym punktem uroczystości, przy dźwiękach hymnu Polski, było wciągnięcie przez poczet sztandarowy flagi państwowej na maszt. Dokonali tego Krzysztof Sadłoń (SSS Bokser Strzegom), Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) oraz Michał Żeromiński (Radomiak). Z kolei meldunek o gotowości zawodników i sędziów do mistrzostw, na ręce burmistrza Strzegomia, złożył sędzia Ryszard Makowski.

  Oficjalnego otwarcia krajowego czempionatu dokonał burmistrz Lech Markiewicz, życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz emocji sportowych i zapraszając do odwiedzenia hali OSiR w najbliższych dniach, aż do niedzielnych finałów.

  Otwarcie nie mogło odbyć się bez ślubowań zawodników i sędziów. Pierwsze odczytał Tomasz Mazur (PKB Poznań), zaś drugie sędzia Kazimierz Mietła.

  Warto jeszcze dodać, że minutą ciszy uczczono śmierć znakomitego lekarza reprezentacji Polski w boksie – Lecha Święcickiego.

  Dopełnieniem środowej uroczystości był pokaz akrobatów MKS Polonia Świdnica.

  Jedną z większych niespodzianek pierwszego dnia mistrzostw była porażka faworyzowanego Krzysztofa Chudeckiego (PKB Poznań) z reprezentantem gospodarzy – Sebastianem Jaszowskim (SSS Bokser) w wadze do 69 kg. Walka zakończyła się zwycięstwem Jaszowskiego 12:8, co wprowadziło strzegomską publiczność w doskonały nastrój.

  Poprzedni artykułRadni zdecydują czy Świdnica będzie bliżej aquaparku
  Następny artykułMistrzostwa zakończone, nasi z medalami