Uwaga, zmiany na placu św Małgorzaty

  0

  Zamknięte skrzyżowanie ulicy 1 Maja z placem św Małgorzaty, przywrócenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic W. Łukasińskiego i księcia Bolka Świdnickiego, to tylko niektóre ze zmian jakie czekają na kierowców w pobliżu placu św Małgorzaty.

  Od 15 marca zmienia się organizacja ruchu drogowego na placu św Małgorzaty w Świdnicy. Drogowcy kończą I etap przebudowy przechodzą do II etapu. W związku z tym przywrócony został ruch na odcinku od ul. Waleriana Łukasińskiego przez pl. św. Małgorzaty do ul. Bolesława Chrobrego. Przystąpienie do II etapu przebudowy placu wymaga zamknięcia skrzyżowania ul. 1 Maja z pl. św. Małgorzaty. Skutkować to będzie od poniedziałku, 15 marca, wprowadzeniem objazdu:

  Mapka objazdów

  • pojazdy jadące w kierunku pl. św. Małgorzaty od ul. 1 Maja, na skrzyżowaniu z ul. Kościelną/Bohaterów Getta zostaną skierowane w ulicę Bohaterów Getta i ul. M. Konopnickiej, a ruch dwukierunkowy wprowadzony będzie na odcinku objazdu od skrzyżowania ul. Kościelnej/Bohaterów Getta poprzez skrzyżowanie ulic M. Konopnickiej/Franciszkańska i dalej do centralnego skrzyżowania na pl. św. Małgorzaty;
  • na skrzyżowaniach ulic M. Konopnickiej/Franciszkańska i centralnym skrzyżowaniu pl. św. Małgorzaty zostaną wprowadzone zmiany w przebiegu dróg z pierwszeństwem przejazdu oraz w podporządkowaniu pozostałych ulic!
  • kierunki ruchu na pozostałych odcinkach jezdni na pl. św. Małgorzaty wracają do pierwotnej organizacji ruchu. W związku z tym przywrócony zostanie kierunek ruchu na ul. M. Konopnickiej, który poprowadzony zostanie od skrzyżowania z ul. Komunardów do pl. św. Małgorzaty;
  • drogą bez przejazdu stanie się fragment jezdni na placu św. Małgorzaty 5-14 od ul. W. Łukasińskiego;
  • na pl. św. Małgorzaty uruchomione zostaną ponownie przystanki komunikacji miejskiej, w związku z tym ulegną likwidacji przystanki zastępcze dotychczas wykorzystywane;
  • przy ul. Konopnickiej zlokalizowany zostanie przystanek końcowy dla linii MPK nr 4, 41, 43, 12, 60 – przeniesione z wyłączonej części pl. św. Małgorzaty oraz przystanek dla autobusów oczekujących.

  Roboty drogowe przy II etapie przewidziane są na ok. dwa miesiące.

  ***

  – Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o bardzo ostrożną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe. W newralgicznych miejscach np. skrzyżowanie ul. 1 Maja z pl. św. Małgorzaty, Komunardów/Muzealna/Chrobrego ruch wspomagała będzie policja, dodatkowe wsparcie zapewni również Straż Miejska. W związku ze zmianą pierwszeństwa przy ul. W. Łukasińskiego (powrót do stanu pierwotnego) przewidziano ciągłe działanie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu z ul. ks. Bolka Świdnickiego. – informuje Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPierwszy start Motoświdnica Rally Team
  Następny artykułPaweł Krysiak wystartuje w Elmocie