Pierwszy start Motoświdnica Rally Team

  0

  W najbliższą sobotę, 20 marca załoga MotoŚwidnica Rally Team, w składzie Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, wystartuje w rozpoczynającym sezon Rajdowego Pucharu Polski – Rajdzie Mazowieckim. Do zawodów zgłosiło się już ponad 80 ekip z całej Polski. Konkurencja będzie duża, bowiem wśród zgłoszonych nie brakuje wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników znanych z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski z poprzednich lat.

  Start w inauguracyjnym wyścigu to zawsze duże wyzwanie dla każdego zespołu – mówi pilot teamu Rafał Fiołek. Po pierwszych treningach mamy możliwość skonfrontować nasze umiejętności i przygotowanie techniczne wozu z innymi ekipami. Wszyscy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, tak aby wypracować sobie korzystną pozycję wyjściową przed kolejnymi wyścigami.

  Trasy tegorocznego Rajdu Mazowieckiego przebiegać będą drogami wokół nadwiślańskich miejscowości na południe od Warszawy. Cechą charakterystyczną rajdu są długie, proste najazdy i łagodne zakręty – odbywa się on bowiem na płaskim nizinnym terenie doliny Wisły. Nie oznacza to jednak, że trasa rajdu jest łatwa. Wręcz przeciwnie. Rajd Mazowiecki jest bardzo szybki i bardzo trudny technicznie z uwagi na profile tras oraz zniszczoną nawierzchnię. Średnia prędkość na trasie wyniesie co najmniej 180km/h. Nie zapominajmy jednak, że w wielu miejscach na trasie zalegać będzie błoto pośniegowe. Trzeba będzie jechać bardzo ostrożnie, żeby nie wypaść z drogi, bo to początek sezonu i wiele startów przed nami  – ocenia Rafał Fiołek.

  Wzorem poprzednich lat, trasa jednego z OESÓW  przebiegać będzie ulicami Otwocka. Prawdziwa rywalizacja będzie jednak odbywać się poza miastem, na drogach powiatu otwockiego. Dużym utrudnieniem na trasie będzie dobranie odpowiednich opon ponieważ rano możliwy jest mróz

  i oblodzenie, a po południu nawet sucha nawierzchnia – dodaje kierowca Tomasz Hupało.

  Dlatego rajd ten traktujemy przede wszystkim jako test dla naszego auta i jego  możliwości technicznych. Dodatkowo, z uwagi na zalegający śnieg, nie mogliśmy w tym roku trenować w naszych okolicach. Będzie to zatem nasz pierwszy oficjalny start tym autem. Podczas kilku treningów w tym roku nasza Honda mile zaskoczyła nas przyspieszeniem: dobrze trzyma się drogi i doskonale się prowadzi, jest przy tym bardzo zwrotna.

  Dziękujemy Łukaszowi Jurdze z AutoMAX SERVICE za przygotowanie auta do nowego sezonu. Tymczasem już w kwietniu MotoŚwidnica Rally Team planuje start w kolejnej eliminacji Rajdowego Pucharu Polski – Rajdzie Świdnickim. Startując na swoim terenie i przed własną publicznością zapowiada walkę o czołowe lokaty.

  Do nowego świdnickiego teamu rajdowego przyłączają się pierwsi sponsorzy chcący wspierać młody zespół, propagować sportową rywalizację oraz bezpieczeństwo na drogach wśród mieszkańców miasta. Wśród tych, którzy pierwsi uwierzyli w potencjał motoświdnica jest Mediator Group SA, Stacja Diagnostyczna Forpol, Szkoła Nauki Jazdy Kursant ze Świdnicy, oraz firma przewozowa Tompol. Serdecznie zapraszamy kolejne firmy i instytucje, które wspierając finansowo zespół chcą także promować Miasto Świdnica, a przy okazji także swoją markę. A kibiców z Dolnego Śląska gorąco zapraszamy na trasy rajdów – aby swoim dopingiem pomagali drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników.

  Więcej informacji o trasie i programie Rajdu znajdą Państwo na stronie www.rajdmazowiecki.pl

  [photospace]

  Poprzedni artykułPierwszy start Motoświdnica Rally Team
  Następny artykułUwaga, zmiany na placu św Małgorzaty