Paweł Krysiak wystartuje w Elmocie

  0

  W połowie kwietnia, na rajdowe trasy w okolicach Świdnicy zjadą się najlepsi polscy rajdowcy. 38 Rajd Elmot jest w tym roku pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i jednocześnie drugą eliminacją Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie tej prestiżowej imprezy zobaczymy strzegomianina – Pawła Krysiaka.

  – Jeszcze nie do końca mogę w to uwierzyć, na 99% jedziemy Elmot – mówi Paweł Krysiak. Wzięcie udziału w tym rajdzie zawsze było moim marzeniem. Marzenie to właśnie się realizuje. Cała praca przez wszystkie lata moich startów, począwszy od malucha, a skończywszy na okazjonalnych występach Astrą, wreszcie zaowocowała. Staję przed szansą sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania się kibicom, których na Elmocie zawsze są tłumy.

  Strzegomianin ma już na swoim koncie sporo udanych stratów. Największy sukces to 3 miejsce w Pucharze Polski Automobilklubów. Start w Elmocie to efekt pracy i pomocy życzliwych ludzi, którzy od wielu lat pomagają Pawłowi w realizacji jego rajdowej pasji.

  Swoją przygodę z rajdówkami rozpoczął 9 lat temu. Pierwsze doświadczenia zdobywał jeżdżąc Fiatem 126p gr A, póżniej był Fiat CC Sporting gr A i  Opel Astra GSI 16V. W Elmocie Paweł Krysiak wystartuje w zupełnie nowym dla siebie samochodzie.

  – Na Elmot pojedziemy Peugeotem 206 XS w specyfikacji pucharowej z 2004 roku – mówi Paweł.

  Auto jest właśnie przygotowywane do startu przez Świdnicką firmę Auto MAX Service Łukasza Jurgi, która będzie też obsługiwać samochód podczas rajdu.

  – Na temat samego samochodu nie mogę na razie zbyt wiele powiedzieć, ponieważ nawet nim jeszcze nie jechałem na „ostro”. Słyszałem opinie, że dużym plusem tego samochodu jest zawieszenie, układ hamulcowy oraz skrzynia biegów. Patrząc na lata ubiegłe, to takie auta kręciły niezłe czasy zarówno w stawce RPP, jak i generalce rajdu. Na początku kwietnie planujemy pierwsze testy, podczas których będę chciał poznać samochód, zobaczyć jak się zachowuję, jak przyspiesza i jak późno da się nim hamować. Spróbujemy też ustawić zawieszenie na bardzo specyficzne asfalty z jakich słynie Elmot. Mam nadzieję, że na początku kwietnia będę mógł przedstawić barwy naszego zespołu – mówi Krysiak.

  Poprzedni artykułUwaga, zmiany na placu św Małgorzaty
  Następny artykułRuszył proces byłych policjantów