Wybudują nowoczesną salę sportową

Wybudują nowoczesną salę sportową

1
PODZIEL SIĘ

Pomieści ponad 200 widzów, a na piętrze znajdą się nowoczesne gabinety do nauki przyrody i chemii. Przy gimnazjum w Jaworznie Ślaskiej zostanie wybudowana sala sportowa. Inwestycja ma być gotowa w 2018 roku.

hala-jaworzynaJaworzyna jest kolejnym beneficjentem środków europejskich, których rozdysponowaniem zarządza Aglomeracja Wałbrzyska. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej lider aglomeracji, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wręczył burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej Grzegorzowi Grzegorzewiczowi dokument potwierdzający przyznanie dofinansowania w kwocie 5 812 649,68 zł na budowę sali sportowej wraz z gabinetami edukacyjnymi.

hala-jaworzyna-1Na budowę sali udało się także pozyskać środki z Ministerstwa Sportu w kwocie 3 200 000 zł. W sumie dofinansowanie sięgnie 9 012 649,68 zł, przy wartości zadania szacowanej na ok 11 mln zł.

/opr. red./

  • BA

    W Witoszowie basen, w Jaworzynie ta inwestycja-takie małe mieścinki i dają radę, a co ze Świdnicą? Nie ma nawet przedstawionych propozycji pozyskania środków unijnych, a co dopiero gotowych projektów. A czas się kurczy nieubłaganie.