Strona główna Wydarzenia Marcinowice Trenowali zasady bezpieczeństwa

Trenowali zasady bezpieczeństwa

0

W niecodzienny sposób uczniowie ze szkoły w Strzelcach trenowali ewakuacje i uczyli się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

akcja-bezpieczny-dzien-5Współpraca Szkoły Podstawowej w Strzelcach z OSP Strzelce oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Strzelce zaowocowała 15 listopada organizacją na terenie placówki Bezpiecznego Dnia z udziałem strażaków i społeczności szkolnej. Dzień rozpoczęła próbna ewakuacja połączona z pokazową akcją ratowniczą. Następnie strażacy przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczne ćwiczenia dla uczniów utrwalające zasady postępowania w przypadku konieczności ratowania życia poszkodowanym. W sali gimnastycznej zaprezentowany został profesjonalny strażacki sprzęt i stroje wykorzystywane w różnych akcjach ratowniczych, a na podwórku szkolnym dla uczniów udostępniony był wóz strażacki i jego wyposażenie. Podczas  Bezpiecznego Dnia zrealizowany został projekt OSP Strzelce i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Strzelce pod hasłem Bezpieczny stopień, w ramach którego na schodach szkolnych naklejone zostały zasady ratowania życia ludzkiego, aby każdy mógł je utrwalać.

Całe przedsięwzięcie miało również na celu realizację jednego z zadań szkolnego projektu w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak organizowanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Zawodowego we Wrocławiu oraz Wydział Obronności i Bezpieczeństwa UMWD we Wrocławiu. Do udziału w tym programie szkoła została zakwalifikowana w maju 2016r.

Małgorzata Wilk, UG Marcinowice
Zdjęcia UG Marcinowice

Poprzedni artykułKup bezpiecznie i pewnie
Następny artykułWybudują nowoczesną salę sportową