Strona główna 0_Slider Walczymy o punkty w Oleśnicy. Relacja live z meczu piłkarzy Polonii-Stali

Walczymy o punkty w Oleśnicy. Relacja live z meczu piłkarzy Polonii-Stali

0

Czwartoligowi piłkarze Polonii-Stali po dwóch domowych potyczkach po raz pierwszy w tym sezonie zagrają na obcym boisku. Naszym wyjazdowym rywalem jest Pogoń Oleśnica. Swidnica24.pl jest z naszym piłkarzami w Oleśnicy i przeprowadzi tekstową relację live.

POLONIA STAL +ÜWIDNICA - 04.08.2016 - (2)

Do rozpoczęcia meczu kilkanaście minut.

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Kozachenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Łuszkiewicz, Jagieła, Borowy, Myrta. Na ławce: Kurzeja, Mazanka, Gładysz, Filipczak, Smutek, Mordasiewicz

Za moment piłkarze obu zespołów wyjdą już na murawę

Rozpoczynamy pojedynek

2′ – pierwsza ofensywna akcja Polonistów, Łukasz Kot wygonił się już poza boisko

Świdniczanie dziś po raz pierwszy w nowych kompletach meczowych!

CSC_0798CSC_07966′ – gra na razie w środku pola bez zagrożenia dla bramkarzy obu ekip

8′ – na murawie leży jeden z gospodarzy – przerwa w grze

9′ – pierwszy celny strzał na bramkę, Szuba uderzył z 20 metrów, ale futbolówka pewnie ugrzęzła w dłoniach golkipera miejscowych

10′ – rzut rożny dla gości, do główki składał się Sowa, lecz nieskutecznie

13′ – Szuba dośrodkowuje z rzutu wolnego – niedokładnie i rywale ruszają z kontrą. Kończy się tylko na zagrożeniu bowiem piłka mija linię końcową

16′ – żółta kartka – Szuba

17′ – strzał z dystansu gospodarzy, piłkę muska końcami palców Kot i jest róg

18′ – uderzenie oleśniczanina zablokowane, zaczynamy od bramki

22′ – minutowa przerwa na uzupełnienie płynów

24′ – z kontrą zabierają się gospodarze, po drodze gubią jednak piłkę i od bramki rozpoczyna Kot

26′ – w kartkach 1:1 – Maciej Zapał – żółta kartka

27′ – Pucek – żółta kartka i będzie świetna okazja na gola dla świdniczan. Rzut wolny z 20 metrów!

27′ – Szuba uderza niestety metr od bramki Pogoni

31′ – wciąż sporo nerwowości i szarpanej gry w szeregach obu zespołów

33′ – zamieszanie w polu karnym Pogoni, Borowy znajduje okazję do strzału – piłka mija dalszy słupek bramki

35′ – Jagieła ostro wrzuca piłkę w pole karne, futbolówkę łapie golkiper przeciwników

37′ – teraz zamieszanie w naszej szesnastce, Kozachenko wybija piłkę z linii bramkowej!

38′ – w odpowiedzi mocny strzał Szuby z dystansu, piłkę na raty, ale jednak łapie bramkarz miejscowych

41′ – bardzo dobra akcja Borowego, niestety nie kończy się strzałem w światło bramki

45′ – rozpoczyna się doliczona do pierwszej części gry minuta

koniec pierwszej połowy – 0:0

CSC_0823Za moment rozpoczynamy drugą połowę meczu. Zawodnikom obu drużyn nie ułatwia sprawy dzisiejsza upalna pogoda.

Rozpoczynamy drugą połowę, bez zmian w składach

48′ – groźna kontra gości, Borowy niestety niedokładnie zagrywa do Jagieły

51′ – stuprocentowa okazja Polonistów, Myrta minął obrońcę i wystawił piłkę na 5. metr do Borowego – nasz kapitan uderzył niestety minimalnie niecelnie!!!

55′ – Sowa dośrodkowuje z rzutu rożnego, fantastycznie akcję zamyka Łukasz Kot – prowadzimy 1:0!!!

CSC_0829Tak na dalszym słupku akcję głową sfinalizował Łukasz Kot.

60′ – oleśniczanie desperacko szukają wyrównania, ale brakuje strzałów na bramkę Kota

61′ – znakomita akcja świdniczan zakończona strzałem naszego kapitana Grzegorza Borowego z 10 metrów – prowadzimy 2:0!!!

66′ – blisko kolejnego gola Myrta, tym razem broni bramkarz Pogoni

70′ – przechwyt Łuszkiewicza i strzał z 20 metrów – piłka przelatuje nad poprzeczką

73′ – kolejna „setka” Borowy świetnie wypuszcza Myrtę, ten przegrywa pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Pogoni. Jak na razie koncertowa gra naszej drużyny w drugiej połowie!

75′ – Filipczak zastępuje Myrtę

77′ – czytamy wszystkie ofensywne akcje oleśniczan przechwytując piłki i uruchamiając co chwilę szybkie kontry

78′ – Filipczak uderza z 25 metrów obok bramki

81′ – Alan Mordasiewicz zalicza debiut w naszym zespole zastępując Jagiełę

84′ – boisko opuszcza Szuba, w jego miejsce Paweł Mazanka

87′ – gospodarze nie mają kompletnie recepty na sforsowanie obrony Polonii-Stali

88′ – Sowa kropnął z dystansu – piłka ponad bramką

88′- Smutek zastępuje Łuszkiewicza

89′ – Filipczak dogrywa do Borowego, ten główkuje niecelnie

89′ – Borowy opuszcza boisko, w jego miejsce Gładysz

90+’ – pierwsza dogodna okazja gospodarzy, Bartek Kot wygrywa jednak pojedynek z napastnikiem Pogoni

90+’ – w odpowiedzi Smutek atakuje na bramkę oleśniczan, lepszy ostatni stoper miejscowych

koniec pojedynku – wygrywamy zasłużenie 2:0!