Strona główna Temat dnia Dlaczego cyrk odwołał spektakl w Świdnicy?

Dlaczego cyrk odwołał spektakl w Świdnicy?

6

Świdnica od kilku miesięcy nie przyjmuje cyrków, ale wyjątkiem jest „Arlekin”, który jako jedyny w Polsce w swoim programie nie ma tresury zwierząt. Majowy spektakl był sukcesem, dzisiaj występ odwołano. Dzieci są rozżalone, „Arlekin” przeprasza i tłumaczy szczątkową promocję walką, jaką wydały mu inne cyrki.

cyrk_arlekin (77) — kopia

Część dzieci płakała, a reszta na pewno była rozżalona, tak jak mój syn. Na dodatek dostaliśmy zwrot tylko za bilety, a nie za kupione specjalne na spektakl gadżety – mówi jedna z mam, obecnych dzisiaj pod namiotem cyrkowym. – Bardzo przepraszamy wszystkich widzów, ale zbyt mało sprzedaliśmy biletów, by mogło dojść do spektaklu. Niestety, system wygląda tak, że obsługa i występujący otrzymują zapłatę z zrealizowany występ. Dzisiaj na to by nie wystarczyło środków – tłumaczy Patryk Wieczorek, odpowiedzialny w cyrku za PR.

– Pomijając rozczarowanie dzieci, czujemy się oszukani, bo specjalnie na spektakl wiele osób kupowało gadżety, tak jak np. świecące uszy. Za to cyrk nie chciał zwracać pieniędzy – dodaje czytelniczka Swidnica24.pl. – Te gadżety, podobnie jak popcorn, sprzedawane były osobno w cyrkowym bufecie, a każdy decyzję o zakupie podejmował dobrowolnie. Nie możemy z powrotem przyjąć tych rzeczy – tłumaczy Patryk Wieczorek.

Dlaczego było tak mało widzów? Jak mówi rzecznik cyrku, na pewno wpływ miał upał,a le także podjazdowa wojna, którą z Arlekinem maja toczyć inne cyrki. – Jesteśmy jedynym cyrkiem bez zwierząt w Polsce i to bardzo nie podoba się naszej konkurencji. Zaczęli torpedować nasze przyjazdy, zaklejać plakaty, a nawet opłacać miejsca, które wcześniej rezerwowaliśmy. Na wiosnę prowadziliśmy normalne kampanie informacyjne, współpracowaliśmy z mediami, dziś ograniczamy się tylko do szybkich informacji na ulotkach i poprzez głośniki – mówi Wieczorek. – Jeszcze raz przepraszam widzów ze Świdnicy. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy gościć tutaj z naszymi artystami.

/asz/

 

Poprzedni artykułWalczymy o punkty w Oleśnicy. Relacja live z meczu piłkarzy Polonii-Stali
Następny artykułZaprojektuj medal Półmaratonu Świdnickiego