Strona główna Sport Lekkoatletyka Zaprojektuj medal Półmaratonu Świdnickiego

Zaprojektuj medal Półmaratonu Świdnickiego

0

Organizatorzy drugiej edycji Półmaratonu Świdnickiego zapraszają mieszkańców powiatu świdnickiego do wzięcia udziału w konkursie na projekt medalu, który przyznawany będzie za udział w czekającej nas 5 listopada imprezie.

DSC_6196

Do 11 września należy zgłaszać prace w formie pliku graficznego (preferowane: jpg; png; tiff; bmp; pdf). Projekty prosimy kierować na adres: kontakt @ wroactiv.pl. Wszystkie nadesłane prace, spełniające wymogi techniczne zostaną zaprezentowane na stronie www.swidnica.wroactiv.pl oraz na facebooku – Wroactiv i poddane głosowaniu. Trzy projekty, które uzyskają największą ilość głosów, zostaną przekazane do ostatecznej oceny komisji, złożonej z przedstawicieli organizatorów oraz profesjonalnego medaliera. Zwycięski projekt wybrany zostanie do 20 września, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci aparatu fotograficznego Fuji INSTAX MINI. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane w dniu otwarcia biura zawodów. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://polmaraton.swidnica.pl/2016/08/konkurs-zaprojektuj-medal/.

Pod adresem http://polmaraton.swidnica.pl/ trwa już rejestracja uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2016 roku.

Chęć udziału w biegu zadeklarowało już ponad 700 osób. Zachęcam więc niezdecydowanych, aby zapisywali się i przypominam, że tylko do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa dla osób spoza powiatu świdnickiego. Dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla trzech najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe – mówi kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego, Radosław Werner.

Tegoroczną nowością będą biegi dodatkowe, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa i rekreacyjny marsz Nordic Walking na podobnym dystansie, w których udział będzie mogło wziąć po 200 zawodników. Dla najmłodszych przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w Świdnicy. W tym roku nowością będą zgłoszenia internetowe dla dzieci, aby każdy młody zawodnik mógł poczuć się jak jeden z uczestników półmaratonu. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września. Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach tj. rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

Ogromne zainteresowanie pierwszym półmaratonem jest dla nas dowodem, że organizacja tej imprezy to strzał w dziesiątkę. Bieganie staje się modne, coraz więcej osób korzysta z tej najprostszej formy aktywnego wypoczynku. Świdnicki półmaraton to propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej doskonałej promocji miasta. Bardzo się też cieszę z niezwykle udanej współpracy ze sponsorami imprezy, w tym ze sponsorem tytularnym, świdnicką firmą RST – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułDlaczego cyrk odwołał spektakl w Świdnicy?
Następny artykułThe World Games coraz bliżej