Strona główna Sport Inne The World Games coraz bliżej

The World Games coraz bliżej

0

W czwartek, 25 sierpnia we Wrocławiu odbyło się II Spotkanie Delegatów Technicznych The World Games 2017. Przyszłoroczne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbędą się na Dolnym Śląsku, także w Świdnicy.

games

Udział w spotkaniu wzięli Marcin Przychodny, przewodniczący Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego, Max Bishop, wiceprezydent IWGA, Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia oraz Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Omówiono postęp przygotowań X Światowych Igrzysk Sportowych TWG 2017, w szczególności dostosowanie obiektów sportowych, na których rozgrywane będą poszczególne dyscypliny; zabezpieczenie antydopingowe zawodów; sprawy logistyczne dotyczące zakwaterowania i transportu oraz plany odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom i kibicom.

Przekazałam naszym partnerom z Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego informacje, że prace modernizacyjne na świdnickim lodowisku postępują zgodnie z harmonogramem. Udział w takiej imprezie jak The World Games to przede wszystkim wielkie plusy jeśli chodzi o promocję miasta i jego prestiż. Jestem przekonana, że sportowcy, jak i kibice, którzy odwiedzą Świdnicę wyjadą stąd zadowoleni i ze wspomnieniami niezwykłych przeżyć – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na modernizację lodowiska, które będzie areną zmagań sportowców. Pieniądze te pozwolą m.in. na instalację nowej wentylacji, rozbudowę szatni, poprawę akustyki, oświetlenia oraz nagłośnienia. Przewidziany jest także remont zadaszenia i elewacji budynku.

W Igrzyskach, które od 20 do 30 lipca 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, Szymanowie, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Świdnicy udział weźmie blisko 4 tysiące sportowców ze 100 krajów świata. W naszym mieście rozegrane zostaną zawody w hokeju na rolkach i jeździe figurowej na wrotkach.

Poprzedni artykułZaprojektuj medal Półmaratonu Świdnickiego
Następny artykułBlady występ Karoliny przeciwko GKS-owi