Reforma oświaty. Kiedy plan dla Świdnicy?

Reforma oświaty. Kiedy plan dla Świdnicy?

5
PODZIEL SIĘ

9 stycznia podpis prezydenta RP przypieczętował ustawę, zmieniającą ustrój szkolny w Polsce. Od 2017 roku dzieci i młodzież będą się uczyć w 8-klasowej podstawówce, 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Świdnica dopiero rozpoczyna przygotowania do zmian w systemie szkolnym.

klasaW tej chwili miastu podlega 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja. Funkcjonują także 3 niepubliczne podstawówki i 3 niepubliczne gimnazja. Od września 2017 roku powinno rozpocząć się wygaszanie gimnazjów i wydłużanie nauki w szkołach podstawowych. Jak władze miasta planują przeprowadzić zmiany? – Przygotowana wstępna koncepcja będzie konsultowana z dyrektorami szkół, związkami zawodowymi, rodzicami i radnymi. W marcu przedstawimy Państwu plan dostosowania świdnickiego systemu oświaty do wymagań reformy – odpowiada na pytania Swidnica24.pl Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

/asz/

 • Stanislaw Kotelko

  Pięcioletnie mają być technika a nie gimnazja! Gimnazja przestaną istnieć!

 • Franek

  Dopiero w marcu? A co robiono od września, bo wtedy ogłoszono reformę ?

  Wiele samorządów już dawno ogłosiło swoje plany związane z wygaszaniem gimnazjów.
  A w Świdnicy wciąż nic nie wiadomo…

  Zawsze można zbić kapitał polityczny na niepokoju rodziców i nauczycieli…

  • Obi von Kenobi ;-)

   Nikt poważny już nie wierzy w informacje od ministrów tego rzadu …
   weźmy jednego…. Mistrale za dolca, śmigłowce w wojsku już w zeszłym roku, sztuczna mgła ,parówki etc, wspólny śmigłowiec z Ukrainą, „doradcy” ;-)) tyle na szybko z pamięci
   I dopiero jak jest konkret można się bronić jakoś przed „dojną zmianą”

   • Franek

    Nikt poważny nie „myli” ministra oświaty z ministrem obrony narodowej, tylko po to, żeby dopiec przeciwnikom politycznym.
    Spokojnie, nie gorączkuj się, Antek i tak tego nie przeczyta. 🙂

    • Obi von Kenobi ;-)

     Chcesz powiedzieć że ” poważny” krytykuje kogoś za brak działań pomimo, że nie uchwalono reformy i nie ma aktów wykonawczych? … Od ministra który nie wie ( bez decyzji prezesa) co się działo w Jedwabnym :-))