Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy walkę o punkty. Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław

Rozpoczynamy walkę o punkty. Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław [RELACJA LIVE]

Na inaugurację sezonu 2017/2018 grupy wschodniej IV ligi piłkarze Polonii-Stali Świdnica podejmują na własnym boisku rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław. Początek spotkania o 17.00, zapraszamy do śledzenia relacji live, przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Skowroński, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Łuszkiewicz, Szuba, Jagieła, Szczygieł, Myrta

Skład Ślaska II: Budzyński, Poprawa, Kazimierowicz, Kucharczyk, Kotfas, Scalet, Danielik, Kubacki, Czerwiński, Sobczak, Caliński

Świdniczanie muszą dziś sobie radzić bez kontuzjowanych: Andrieja Kozachenko, Macieja Mazanki, Kacpra Szczepaniuka i chorego Michała Somali.

Rozpoczynamy spotkanie

3′ – groźnie przedziera się jeden z piłkarzy Śląska, uderzenie niecelne

5′ – uderzenie z dystansu Łuszkiewicza ponad bramką

12′ – bardzo szybkie tempo meczu, przed momentem na bramkę Kota uderzał Scalet, ale nieskutecznie

15′ – Wojciech Szuba fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. Prowadzimy ze Śląskiem 1:0!!!

17′ – Szuba jeszcze raz z rzutu wolnego, tym razem górą bramkarz

19′ – rzut rożny dla wrocławian, dobrze radzą sobie w tej akcji poloniści

23′ – bilard w świdnickiej szesnastce, mieliśmy trochę szczęścia, wybijamy piłkę poza naszą połowę

28′ – rzut wolny dla rywali, uderzenia w mur i minutowa przerwa w meczu na uzupełnienie płynów

36′ – świetna akcja Śląska, Kotfas na szczęście przestrzelił z 10 metrów

40′ – Śląsk w ostatnich minutach posiada optyczną przewagę, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie przekłada się to na strzały na bramkę gospodarzy

42′ – Łuszkiewicz groźnie uderza na bramkę z 20 metrów, dobrze interweniuje Budzyński

43′ – rozpoczyna się mała piłkarska wojna, bardzo ostra gra nad którą jak na razie totalnie nie panuje arbiter Jarosław Łuniewski z KS Legnica.

45′ – koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0!

Rozpoczynamy drugą połowę

51′ – rzut rożny dla Śląska, wybijamy futbolówkę

53′ – mamy teraz szczęście, Czerwiński ustrzelił na szczęście tylko słupek!

56′ – niecelna wrzutka w pole karne Szuby, z kontrą ruszają goście, a do akcji wkracza Jagieła, ratując się faulem. Żółta kartka dla Krystiana

60′ – godzina gry za nami, oprócz pojedynczych prób, Śląsk nie ma jak na razie recepty na skuteczne rozmontowanie naszej defensywy i oby tak zostało

62′ – Szuba znów z rzutu wolnego, z dużym trudem, ale skutecznie broni Budzyński

66′ – Myrta wychodzi oko w oko z bramkarzem, w ostatniej chwili powstrzymuje go jeden z wracających stoperów

67′ – Taranek zastępuje Kotfasa – pierwsza zmiana w drużynie Śląska II Wrocław

75′ – przerwa na wodę, przed momentem dobra szansa na 2:0 dla polonistów. Wojciech Szuba z rzutu wolnego uderzył tylko w mur.

78′ – Scalet opuszcza boisko, w jego miejsce Kuśnierz

81′ – napastnik Śląska w trudnej sytuacji uderza wysoko nad poprzeczką

85′ – Białas zastępuje Sowę

86′ – wróciliśmy z dalekiej podróży, piłka przy jednym z uderzeń zaliczyła zarówno słupek, jak i poprzeczkę i wróciła na poloe gry!

87′ – Tragarz zastępuje Jagiełę

90′ – rozpoczynają się doliczone 4 minuty

90+ – Wojciech Szuba z narożnika pola karnego z rzutu wolnego na 2:0!!! Już chyba nic nie zabierze nam 3 puntów na inaugurację sezonu w meczu ze spadkowiczem z III ligi!!!

koniec meczu – wygrywamy 2:0!