Strona główna 0_Slider Artur coraz bliżej zdrowia. Brakuje na ostatnie podanie

Artur coraz bliżej zdrowia. Brakuje na ostatnie podanie

0

Eksperymentalna terapia komórkami macierzystymi przynosi coraz bardziej widoczne efekty. – Coraz lepiej chodzę, poprawił mi się wzrok i ogólna sprawność – wylicza Artur Klaja. Dzięki wsparciu wielu darczyńców udało się pozyskać środki na cztery podania leku. Bez piątego, ostatniego, całe starania mogą pójść na marne, tym czasem wszystkie konta są już puste.

Artur Klaja to sympatyczny, lubiący żartować 32-latek, którego największym marzeniem jest chodzenie i normalne funkcjonowanie w codzienności. Świdniczanin zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo choroby Artur Klaja skończył szkołę średnią i policealną, uzyskując dyplom informatyka. Zdał także prawo jazdy. Od lat poddaje się operacjom i często bolesnej rehabilitacji, by uzyskać jak największą sprawność fizyczną. Nową nadzieję dała eksperymentalna, nierefundowana przez NFZ i kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Zastosowane w całości leczenia, wartego 76 tys. zł, daje mu 99% szans na samodzielne chodzenie.

W tej chwili Artur chodzi przy wsparciu swojej wieloletniej rehabilitantki, Małgorzaty Ulatowskiej lub mamy. – Czuję, jak czas nam ucieka. Artur ma już 30 lat, ja nie będę ani młodsza, ani sprawniejsza. Chcę, by mój syn nie musiał na nikogo liczyć, tylko na siebie – podkreśla Antonina Klaja, która niezmiennie walczy o sprawność syna. Dzięki jej determinacji i nieprzerwanej rehabilitacji Artur znakomicie radzi sobie z podstawowymi czynnościami domowymi, chętnie spotyka się z przyjaciółmi. Największym zmartwieniem jest brak środków na ostatnie podanie. Potrzeba 14 200 złotych, a konta są puste. – Wykorzystaliśmy wszystko, co było gromadzone dzięki trzem fundacjom. Bardzo dziękuję za każdą dotychczasową wpłatę – podkreśla Antonina Klaja. By nie zaprzepaścić całej terapii, najpóźniej do połowy września konieczne jest wykonanie ostatniego podania komórek macierzystych.  Do celu droga coraz bliższa, a tak ogromna determinacja na pewno zasługuje na wsparcie.

Mieszkańca Świdnicy wesprzeć można przekazując datki na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” – 27 1090 2369 0000 0001 3384 0233 lub wysyłając wiadomość sms na numer 73480 o treści EP.ARTUR, Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja lub na stronie www.siepomaga.pl/klaja (widniejąca na tej stronie kwota ponad 6 tysięcy została już wypłacona i wykorzystana na czwarte podanie).

Poprzedni artykułRozpoczynamy walkę o punkty. Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław [RELACJA LIVE]
Następny artykułZnakomita inauguracja sezonu. Piłkarze Polonii-Stali lepsi od Śląska [FOTO]