Strona główna Sport Piłka nożna Znakomita inauguracja sezonu. Piłkarze Polonii-Stali lepsi od Śląska

Znakomita inauguracja sezonu. Piłkarze Polonii-Stali lepsi od Śląska [FOTO]

0

Po niezwykle cenne trzy punkty sięgnęli piłkarze czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni wspierani z trybun przez sporą grupą swoich fanów pokonali w pierwszym pojedynku nowego sezonu spadkowicza z III ligi – rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław 2:0!

Od początku mecz rozgrywany był w niezwykle szybkim tempie, a akcje błyskawicznie przenosiły się z jednej połowy boiska na drugą. Niecelne uderzenia zanotowali Oskar Łuszkiewicz (Polonia-Stal) i Mathieu Scalet (Śląsk II), ale w końcu nadeszła 15. minuta. Do piłki podszedł Wojciech Szuba i fenomenalnym uderzeniem z około 30 metrów pokonał z rzutu wolnego bramkarza Dominika Budzyńskiego, wycenianego przez uznany serwis Transfermart na 50 tysięcy euro. Jak się okazało strzał Wojtka był wart co najmniej dwa razy więcej. Od tego momentu optyczną przewagę uzyskali goście, częściej utrzymywali się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. W 23. minucie w naszym polu karnym obserwowaliśmy mały bilard, piłka odbiła się od kilku zawodników, ale w końcu skutecznie wyekspediował ją daleko od naszej bramki jeden z obrońców gospodarzy. W końcówce po jednej okazji mieli Oskar Łuszkiewicz i Mikołaj Kotfas, jednak wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej części spotkania Śląsk przeszedł do mocnej ofensywy i w 53. minucie był bliski wyrównania. Mateusz Czerwiński zdecydował się na strzał z okolicy linii pola karnego, trafiając na szczęście tylko w słupek. Gospodarze skupiali się na zabezpieczaniu tyłów i grze z kontry. W 62. minucie znów z rzutu wolnego huknął Wojciech Szuba, lecz tym razem górą był bramkarz wrocławian. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Robert Myrta, który w ostatniej chwili został powstrzymany przez wracającego stopera Śląska. Przyjezdni ambitnie dążyli do wyrównania i byli blisko celu w 86. minucie. Futbolówka po strzale jednego z zawodników gości uderzyła w poprzeczkę, a następnie w słupek i padła łupem naszych defensorów. Minutę później na boisku pojawił się 18-letni Szymon Tragarz i był jednym z bohaterów końcówki meczu. Zaliczający debiut w seniorach świdnickiego klubu zawodnik przeprowadził w doliczonym czasie gry efektowną, solową akcję. Rywale musieli uciekać się do faulu blisko narożnika pola karnego. Po raz kolejny do futbolówki podszedł Wojtek Szuba i strzałem w krótki róg ustalił rezultat starcia na 2:0 dla Polonii-Stali Świdnica.

Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Skowroński, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa (85′ Białas), Łuszkiewicz, Szuba, Jagieła (87′ Tragarz), Szczygieł, Myrta

Śląsk: Budzyński, Poprawa, Kazimierowicz, Kucharczyk, Kotfas (67′ Taranek), Scalet (78′ Kuśnierz), Danielik, Kubacki, Czerwiński, Sobczak, Caliński

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/