Patrycja Markowska w Galerii Świdnickiej

Patrycja Markowska w Galerii Świdnickiej

0
PODZIEL SIĘ

Muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Dziś Patrycja Markowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej. Świdnica będzie gościć piosenkarkę 15 stycznia 2017r. na 25 finale WOŚP dzięki zaproszeniu Galerii Świdnickiej, która po raz kolejny włącza się w organizację tej akcji.

markowska1

28 maja 2013 r. ukazał się album wokalistki zatytułowany „Alter Ego”, który pokrył się złotem. „Najbardziej rockowa, najciekawsza płyta w moim dorobku. Pracowaliśmy z zespołem zamknięci w studiu w górach. Było trudno i pięknie! Efekty zaskoczyły nawet mnie samą” – tak o płycie opowiada sama artystka. Album zapowiada sześć teledysków: „Alter Ego”, „Dzień za dniem”, „Wielokropek”, „Ocean”, który Patrycja śpiewa w towarzystwie Artura Gadowskiego oraz „Nim się zamienisz w żart”, w którym wzięły udział dzieci członków rock&roll’owego zespołu Patrycji. To właśnie album „Alter Ego” został okrzyknięty przez fanów najlepszym w karierze artystki. Sukces trasy koncertowej promującej ten album stał się inspiracją do rejestracji i wydania koncertu w formacie DVD.

1 Października 2014 r. publiczność zgromadzona w łódzkim klubie Wytwórnia była świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Na specjalnie przygotowanej scenie, przy niesamowitej oprawie świateł i dźwięku, artystka zaprezentowała utwory z ostatniej płyty „Alter Ego” oraz najbardziej znane przeboje ze swojego repertuaru. Utwory takie jak „Jeszcze raz”, „Deszcz” czy „Świat się pomylił” w aranżacjach koncertowych brzmią jeszcze lepiej i ciekawiej.
Patrycja kocha grać koncerty „na żywo” i uważa, że to najwspanialsza część tego zawodu.
Wokalistka wydała dotąd 6 solowych albumów i kilkanaście singli. Wiele jej utworów przez długi czas okupowało szczyty list przebojów. Patrycja ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień muzycznych, m.in. Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy i otrzymała Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku „Świat się pomylił” (2007). Dwa krążki wokalistki – „Świat się pomylił” (2007) i „Patrycja Markowska” (2010) zyskały status Platynowej Płyty.

/artykuł nadesłany/