Strona główna Sport Piłka nożna Dwa oblicza sparingu Karoliny z Polonią-Stal

Dwa oblicza sparingu Karoliny z Polonią-Stal [FOTO]

0

Kibice oglądający piłkarski mecz sparingowy pomiędzy ligowymi rywalami – Karoliną Jaworzyna Śląska i Polonią-Stal Świdnica nie mogli się nudzić. Padło siedem goli, a spotkanie rozgrywane było w bardzo szybkim tempie. Byliśmy świadkami dwóch diametralnie innych połów, a wszystko za sprawą roszad w składzie świdnickiego zespołu.

CSC_0618

Trenerzy Tomasz Oleksy i Mariusz Miętkiewicz wystawili w pierwszym składzie młodziutką jedenastkę złożoną z zawodników stanowiących przyszłość świdnickiego futbolu. Jedno jest pewne – ze względu na mocno eksperymentalne zestawienie, zawodnikom trudno będzie z pewnością zagrać w przyszłości w identycznym składzie. Młoda świdnicka drużyna walczyła dzielnie z silniejszymi fizycznie gospodarzami, popełniła jednak kilka błędów, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. W 10. minucie Łukasz Schmidt przejął piłkę przed szesnastką gości i w sytuacji jeden na jednego pokonał 17-letniego Bartłomieja Kurzeję. Kilka minut później wynik podwyższył Mateusz Mróz wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą jaworzynianie prowadzeni przez Tomasza Idziaka strzelili kolejne dwa gole autorstwa Maksyma Tatuśko i Michała Rosiaka, wygrywając już 4:0.

Po zmianie stron sytuacja uległa zmianie. Na boisku pojawili się świdniccy „rezerwowi”, a konkretniej dużo bardziej doświadczeni w rozgrywkach seniorskich piłkarze i całkowicie zdominowali przebieg wydarzeń na placu boju. Sygnał do ataku dali Wojciech Szuba i Grzegorz Borowy. Pierwszy obił słupek, po główce drugiego piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki Karoliny. Przyjezdni w końcu dopięli swego. Faulowany w polu karnym był Krystian Jagieła, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Szuba. Nie minęło kilka minut, a biało-zieloni cieszyli się z kolejnego trafienia – tym razem Oskara Łuszkiewicza. Rezultat spotkania ustalił Krystian Jagieła pokonując precyzyjnym strzałem Oskara Wajdzika.

Obie ekipy po raz kolejny spotkają się 20 sierpnia w znacznie bardziej istotnym meczu 2. kolejki IV ligi dolnośląskiej. Po tym spotkaniu z pewnością mamy odpowiedź na kilka pytań. Młodym, perspektywicznym piłkarzom Polonii-Stali Świdnica brakuje jeszcze niekiedy trochę „zimnej krwi” i boiskowego cwaniactwa, ale każde minuty spędzone z seniorami są na wagę złota. Z meczu na mecz jest i będzie coraz lepiej. Karolina, która dominowała w pierwszej części tego pojedynku nie miała z kolei nic do powiedzenia w drugiej odsłonie, z trudem opuszczając własną połowę boiska. Jak będzie za trzy tygodnie w meczu o punkty?

Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia-Stal Świdnica 4:3 (4:0)

Karolina: Leletko, Sz. Borowy, M. Salamon, J. Rosiak, M. Rosiak, Czernicki, zawodnik testowany, Ptak, Mróz, Tatuśko, Schmidt oraz D. Tymcik, B. Tymcik, Adamowicz, Jaszowski, Wudel, Wajdzik

Polonia-Stal: Kurzeja, Romaniuk, Lechniuk, Marszałek, M. Mazanka, Ł. Kot, Gładysz, P. Mazanka, Łuszkiewicz, Smutek, Ciuba oraz B. Kot, P. Salamon, Białas, Kozachenko, Szuba, Filipczak, Sowa, Jagieła, G. Borowy