Strona główna 0_Slider Wielkie tłumy na Dniach Świdnicy. Fantastyczny koncert Chylińskiej na rozpoczęcie

Wielkie tłumy na Dniach Świdnicy. Fantastyczny koncert Chylińskiej na rozpoczęcie [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]

0

Tegoroczne Dni Świdnicy już na rozpoczęcie spotkały się z rekordowym zainteresowaniem. Ciągnące się olbrzymie kolejki, szczelnie wypełniona sfera rekreacyjna i tysiące ludzi bawiących się na koncertach. Niekwestionowaną gwiazdą tego wieczoru była Agnieszka Chylińska, która dała fantastyczny występ z mnóstwem przebojów, głośno wyśpiewywanych przez świdnicką publiczność. Artystka pochwaliła się, że jeszcze dziś zostaje w Świdnicy i będzie zwiedzać miasto.

Na koncert Agnieszki Chylińskiej przybyły wielkie tłumy. Takich z pewnością nie spodziewał się organizator. Kolejki ciągnęły się do kas i wejścia nawet w trakcie koncertu, a sama przestrzeń, przy której stanęła scena, niemal do końca została wypełniona. Mimo wszystko fani muzyki występującej już 30 lat na scenie charyzmatycznej piosenkarki się nie poddali. Wielu zdecydowało się na posłuchanie jej występu tuż zza siatki ogrodzeniowej otaczającej sportowy kompleks.

Wokalistka i autorka tekstów o wyrazistym głosie i stylu ciesząca się wciąż szybującą popularnością dała fantastyczny koncert, pokazując swoją świetną sceniczną formę. Energia płynęła z obu stron – od publiczności i od samej artystki. Dało się ją odczuć i doskonale bawić w każdej odległości od sceny. Zachęcały do tego przeboje z przekroju całej jej twórczości – zarówno z zespołem O.N.A., jak i solowej kariery. Mnóstwo zresztą zostało głośno wyśpiewanych przez widownię, do czego zachęcała sama Chylińska.

Znana polska artystka jeszcze nie rozstaje się ze Świdnicą. Jak pochwaliła się ze sceny, będzie można ją jeszcze spotkać na mieście. – Dawno, dawno temu grałam w Świdnicy. To piękne miasto. Jestem tak zachwycona. […] Wasza gościnność, niezwykła serdeczność […] Jeszcze chwilę jutro się poszwendam. Jeśli jutro zobaczycie mnie w stroju czarownika z krainy Oz, to będą ja. Będę krążyć i zwiedzać – zdradziła gwiazda muzyki polskiej 7 czerwca.

Pierwszy dzień miejskiego święta – to także dwa inne koncerty. Tuż przed finałowym występem na scenie pojawił się Jamal, muzycznie rozkręcając publiczność. Artysta nieustannie zaskakuje sięganiem po różne style i gatunki muzyczne, czego dał też wyraz na koncercie w Świdnicy. Nie zabrakło na nim popularnych utworów jak, chociażby „Peron” czy „Policeman”.

Piątkowy koncertowy wieczór rozpoczął rapowy świdnicki projekt RaF – Sobą do Końca Band, który niedawno wydał swój debiutancki album.

Dni Świdnicy to nie tylko koncerty. Od południa na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji działały już wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe i gastronomiczne. Tak też będzie w pozostałe dni święta miasta.

 

A jakie koncerty czekają nas dzisiaj na Dniach Świdnicy? Poniżej program.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński, Mariusz Ordyniec i Jacek Dyderski/

Poprzedni artykułKampania do europarlamentu na finiszu. Kandydaci namawiali do głosowania i prezentowali swoje postulaty [FOTO]
Następny artykuł„SprzątnijMy Park Książański” po raz piąty. Wspólnymi siłami uprzątną tereny wokół Zamku Książ i jeziorka Daisy