Strona główna Wydarzenia Świebodzice „SprzątnijMy Park Książański” po raz piąty. Wspólnymi siłami uprzątną tereny wokół Zamku...

„SprzątnijMy Park Książański” po raz piąty. Wspólnymi siłami uprzątną tereny wokół Zamku Książ i jeziorka Daisy

0

Już po raz piąty będzie można wziąć udział w społecznej akcji, której celem jest uwolnienie od śmieci szlaków turystycznych Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Przed nami piąta edycja akcji pn. „SprzątnijMy Park Książański” organizowanej przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, pod patronatem prezydenta Wałbrzycha i burmistrza Świebodzic. Wydarzenie ma na celu: uprzątnięcie śmieci z terenu Książańskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatu przyrody, usunięcie zalegających śmieci na szlakach, ścieżkach oraz w potokach, zlikwidowanie składowisk odpadów, oczyszczenie okolic Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy – opisuje Patrycja Rudnik z Nadleśnictwa Świdnica.

Akcja skierowana jest do osób gotowych na dłuższy spacer. Akcja rozpoczyna się o godz. 11.00 na Książańskim hipodromie, gdzie dostępny będzie darmowy parking za hipodromem. Dla uczestników przewidziano również darmowy transport na akcję z parkingu przy Biedronce w Świebodzicach (ul. Wałbrzyska). Każdy do przyłączy się do akcji dostanie: worki naśmieci, rękawice. Prosimy o zabranie bidonów, które będzie można napełnić wodą. Po sprawach organizacyjnych na hipodromie, grupy ruszą różnymi trasami w rezerwatach i Książańskim Parku Krajobrazowym, kończąc sprzątanie na Książańskim amfiteatrze. Na zakończenie akcji, na uczestników czeka ciepły posiłek, gry i zabawy oraz specjalna loteria – zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

/UM Świebodzice, Nadleśnictwo Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWielkie tłumy na Dniach Świdnicy. Fantastyczny koncert Chylińskiej na rozpoczęcie [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]
Następny artykułNocna interwencja strażaków w Muzeum Dawnego Kupiectwa