Strona główna 0_Slider Kampania do europarlamentu na finiszu. Kandydaci namawiali do głosowania i prezentowali swoje...

Kampania do europarlamentu na finiszu. Kandydaci namawiali do głosowania i prezentowali swoje postulaty [FOTO]

0

Zalewska, Zdrojewski, Śmiszek, Bielawska, Bera, Żabska, Dworczyk, Kempa, Czech, Thun – to kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którzy w ostatnich dniach prezentowali swoje programy, ogłaszali swoje postulaty oraz spotykali się z sympatykami w Świdnicy. Na poparcie wyborców liczy również kandydująca do europarlamentu prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Wyborcza kampania kończy się w piątek, a o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca między godziną 7.00 a 21.00.

Przedwyborcza kampania w Świdnicy rozpoczęła się od wizyty obecnej deputowanej do Parlamentu Europejskiego, byłej minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Liderka listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w okręgu dolnośląsko-opolskim podczas zorganizowanego 28 maja spotkania na świdnickim Rynku mówiła o inicjatywie „Stop Podwyżkom”. – Zbieramy podpisy pod projektem obywatelskim „Stop Podwyżkom”. Donald Tusk szykuje podwyżki i likwiduje tarczę, która chroni nas przed kryzysem energetycznym. Chodzi nie tylko o ceny energii, nie tylko o ceny gazu. W większości samorządów zapowiadane są już podwyżki wody, podwyżki cen śmieci. Zbieramy więc podpisy. Ludzie bez względu na to, jakie mają poglądy polityczne, chętnie podpisują się pod tym dokumentem. Zachęcamy, abyście Państwo poszli do wyborów do Parlamentu Europejskiego i wybrali każdego, kto nie jest z „koalicji 13 grudnia” – mówiła Zalewska.

2 czerwca w Świdnicy gościł były minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej. – Musimy zadbać o to, żeby Polska, Dolny Śląsk i Świdnica, miały mniejsze różnice między podobnymi ośrodkami na zachodzie. Po to są też wybory do Parlamentu Europejskiego. Polska ekipa musi być silna, merytoryczna, odpowiedzialna, obdarzona wiedzą, doświadczeniem i pewną energetycznością, bo wtedy wszyscy wygramy – przekonywał lider okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Kampania wyborcza to nie tylko zachęty do tego, aby głosować i sprawić, by frekwencja była wyższa. To także praca, która sprowadza się do tego, aby odwiedzać miejsca rozmaitych aktywności, aby zobaczyć, co jeszcze można zrobić, co jeszcze jest potrzebne. Akurat mamy rozstrzygniecie bardzo ważnego programu FEniKS, w którym świdnicki Kościół Pokoju będzie partycypować. Trzymam kciuki za Świdnicę, trzymam kciuki za kolejny etap remontu Kościoła Pokoju – mówił Zdrojewski.

2 czerwca Świdnicę odwiedził również wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek, który ubiega się o mandat do Parlamencie Europejskim startując z pierwszego miejsca list Lewicy. Na świdnickim Rynku wziął on udział w symbolicznym marszu zorganizowanym w ramach Dni Świadomości In Vitro. – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Jeszcze do niedawna in vitro było stygmatyzowane. Trzeba było bardzo dużej oddolnej inicjatywy, żeby móc zrozumieć, że in vitro to szczęście, że in vitro to bezpieczeństwo, że in vitro to jest metoda, która po prostu pomaga polskim rodzinom. To właśnie dzięki takimi oddolnym wydarzeniom i organizacjom, które nie odpuściły, ale próbowały i edukowały, takie miasta jak Świdnica przyjęły swoje programy – wskazywał Śmiszek.

4 czerwca na świdnickim Rynku zorganizowano konferencję kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego: poseł na Sejm i byłej wiceprezydent Wałbrzycha Sylwii Bielawskiej (startującej z 3 miejsca), burmistrza Jawora Emiliana Bery (6 na liście KO), a także prezes Zamku Książ Anny Żabskiej (startującej z 10 miejsca). – Niestabilna sytuacja geopolityczna, z którą mamy w tej chwili do czynienia, wojna tocząca się za naszą granicą, wymaga od nas skorzystania z prawa, które posiadamy jako obywatele: prawa do głosowania, prawa do zadecydowania o tym, jak będą wyglądały nasze losy przez najbliższe lata. Jako parlamentarzystka, a jednocześnie kandydatka do Parlamentu Europejskiego, doskonale znam te priorytety, które są bardzo ważne dla całego naszego narodu, dla naszej Polski. Po pierwsze: bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo rozumiane w bardzo szerokim zakresie – nie tylko o charakterze militarnym, ale również bezpieczeństwo energetyczne, klimatyczne, żywnościowe. Druga kwestia to środki, które są nam potrzebne na rozwój i to nie tylko na rozwój infrastruktury. Wałbrzych był niekwestionowanym liderem w zakresie pozyskiwania środków, które przeznaczaliśmy na edukację oraz na programy społeczne, dzięki którym mogliśmy realizować bardzo wiele inicjatyw, które pozwalały rozwijać miasto oraz nasz region. Bardzo ważne jest to, aby właśnie w Parlamencie Europejskim były takie osoby, które zadbają o nabór środków do naszego regionu. Trzecia kwestia, która jest mi szczególnie bliska, to prawa człowieka i prawa kobiet. To właśnie w Parlamencie Europejskim zapadają najważniejsze decyzje, które dotyczą praworządności, demokracji, poszanowania praw człowieka i praw kobiet. Będę walczyć o to, aby każdy – bez względu na płeć, wiek, wyznanie i kolor skóry – był równie traktowany – mówiła Sylwia Bielawska.

35 lat temu rozpoczęliśmy wielki marsz ku demokracji, ku budowie silnej Polski w społeczności międzynarodowej. Silna Polska to ta, która współpracuje na arenie międzynarodowej, która potrafi zawierać sojusze, która nie odwraca się plecami do swoich sąsiadów, partnerów i mocnych gospodarek w Europie, która sama buduje ogromny potencjał, dając Europie światło rozwoju. Moja kandydatura jest po to, aby dbać o silne polskie interesy w Europie. 35 lat temu 4 czerwca pokazaliśmy, że demokracja i otwartość jest dla nas bardzo ważna. Dzisiaj trzeba wiedzieć, że Europa jako kontynent jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie: stabilnym, o mocnym rozwoju gospodarczym. Musimy to kontynuować – wskazywał burmistrz Jawora. – Unia Europejska to nie tylko bankomat, to nie tylko fakt, że możemy poruszać się bez paszportu w Strefie Schengen. To wielki potencjał, który musimy wykorzystać i budować. Jesteśmy mocnym partnerem Unii Europejskiej. Musimy wierzyć w naszą przyszłość. W Parlamencie Europejskim zadbam o fundusze europejskie, o to, żeby zbudować silny potencjał Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Nasz głos jest szczególnie ważny właśnie teraz, kiedy Unia Europejska będzie musiała dynamicznie dostosować się do zmian, do wojen hybrydowych, do tego, że chce się rozwalić jedność Unii Europejskiej oraz to wszystko, co przez lata zbudowaliśmy – podkreślał Emilian Bera.

Nie jestem polityczką, jestem menadżerką. Wierzę, że moje kompetencje, wiedza zdobywana między innymi na studiach w Belgii, doświadczenie w instytucjach międzynarodowych, w tym w instytucjach europejskich, ale przede wszystkim doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych, okażą się cenne w okresie, kiedy będziemy sięgać po środki z KPO. To prawie 2 mld euro dla Dolnego Śląska i prawie 1 mld euro dla Opolszczyzny. Należy po te środki sięgać skutecznie, aby nasi przedsiębiorcy i nasze instytucje wykorzystywały w maksymalnych kwotach te możliwości, które daje nam Unia Europejska. To także zdobywanie środków na zwiększenie konkurencyjności turystycznej naszego kraju. Dolny Śląsk to perła na mapie Europy i chcę ją wprowadzić do ekstraklasy europejskiej. Chcę również, aby młodzi mieszkańcy sięgali po możliwości, które daje Unia Europejska w zakresie chociażby programu Erasmus+, czy też innych programów solidarnościowych, do tego aby nasi najmłodsi mogli edukować się, zdobywać praktyki za granicami. Bardzo proszę o udział w wyborach. To bardzo ważne, aby frekwencja była jak najwyższa – zachęcała Anna Żabska.

Tego samego dnia w Świdnicy gościł Michał Dworczyk, poseł na Sejm i były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który do Parlamentu Europejskiego startuje z trzeciego miejsca miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości, który wziął udział w spotkaniu z sympatykami. – Chciałbym przede wszystkim podkreślić, jak ważna jest frekwencja i zaapelować do wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości o to, aby 9 czerwca poszli oddać głos na kandydatów PiS. W ciągu najbliższych pięciu lat europarlament podejmie najprawdopodobniej decyzje dotyczące zmiany traktatów. Traktaty z kolei będą regulowały funkcjonowanie parlamentu i określały miejsce Polski w Europie nie na najbliższe 4-5 lat, ale na dekady. Od tego, czy te zmiany będą korzystne z punktu widzenia naszego kraju czy niekorzystne, tak jak jest teraz w propozycji, czyli pozbawienie nas prawa veta, pozbawienie części kompetencji rządu krajowego i przeniesienie tych kompetencji do Brukseli. Od tego wszystkiego będzie zależało to, w jakiej Polsce, jakiej Europie będziemy żyć – wskazywał podczas konferencji prasowej poprzedzającej przedwyborcze spotkanie.

– Chciałby zadeklarować, że jeżeli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem 9 czerwca, jeśli postawicie krzyżyk przy numerze trzecim i zagłosujecie na mnie, a ja uzyskam mandat parlamentarzysty, będę skutecznie zabiegał o środki europejskie dla naszego regionu. Tak jak to wcześniej robiłem to jako poseł, jako minister, zabiegając o środki z budżetu krajowego, tak i teraz jestem zdeterminowany, żeby zabiegać o środki europejskie dla subregionu wałbrzyskiego – zapewniał Dworczyk.

5 czerwca spotkanie ze świdnickimi sympatykami zorganizował Grzegorz Braun, prezes Konfederacji Korony Polskiej, który zachęcał do głosowania na Martę Czech kandydującą do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy Konfederacji w okręgu dolnośląsko-opolskim. – Marta Czech jest jednym z filarów naszego przedsięwzięcia i mojej działalności, jako rzecznik prasowy mojej partii. Działa na rzecz i w obronie sprawy polskiej, polskiego interesu, polskiej racji stanu. Rolnik z rodziny rolniczej. Na protesty rolnicze bywało, że zajeżdżała ciągnikiem z własnego gospodarstwa. Jest z wykształcenia chemikiem, z pasji taternikiem i grotołazem. To wielka przyjemność móc rekomendować tutaj, w jej rodzinnych stronach, na jej terenie, tę kandydaturę. Idziemy do eurokołchozu nie po to, żeby pudrować czy poprawiać, bo komuny się nie da poprawić. Ona się i tak zawali. Chodzi o to, żeby nie zawaliła się nam na głowy – mówił Braun, który sam ubiega się o mandat eurodeputowanego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Walczymy o to, żeby Polska była Polską. Chcemy was rzetelnie informować odnośnie tych złych zakusów, które płyną z eurokołchozu, czyli tych wszystkich dyrektyw i rozporządzeń, które ingerują w naszą wolność, w naszą własność, w majętność, a nawet w wychowanie dzieci. My chcemy to wszystko blokować na arenie eurokołchozowej, na arenie unijnej – nie tylko jako Konfederacja Korony Polskiej, ale przede wszystkim tworząc ponadnarodowe fronty z innymi konserwatystami z krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy za Europą katolicką, za Europą, która służy wartościom cywilizacji łacińskiej, takim wartościom z których wyrosła prawda, dobro, piękno, wiara, rodzina, własność, Bóg, honor, ojczyzna. My się tych wartości nie wstydzimy i nie będziemy szli w sukurs tym, którzy chcą tworzyć ponadnarodowe superpaństwo, żeby nas pozbawiać własności i wartości. Jesteśmy za państwami narodowymi, które są przede wszystkim suwerenne, wolne, mają moc samostanowienia – wyliczała Marta Czech.

Zatrzymanie Zielonego Ładu oraz paktu migracyjnego, sprzeciw dla unijnej centralizacji, obrona złotówki oraz interesów polskiej wsi, wzmocnienie bezpieczeństwa Polski oraz obrona polskiej wolności – to niektóre z postulatów eurodeputowanej Beaty Kempy, która 5 czerwca spotkała się z wyborcami w Świdnicy. Kempa startuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. – Nam się wydaje, że Unia jest bardzo daleko, że ona nas nie dotyczy. Oczywiste jest, że bliższe nam są sprawy polskie. Trzeba jednak pamiętać, że około 70% ustawodawstwa trzeba przełożyć na polski porządek prawny. Co to oznacza? Sprawy tam uchwalane, będą musiały – czy nam się to podoba, czy nie – być tutaj przetransponowane. Gdybyśmy przyjęli euro to ponad 90% z tego ustawodawstwa będzie musiało być przełożone na polski porządek prawny. Euro, póki jeszcze mamy zapisaną w polskiej konstytucji złotówkę, jest niemożliwe do przyjęcia. Ale już są zakusy, żeby zupełnie obejść tę drogę i w nowym traktacie narzucić euro – wskazywała Kempa.

Do znudzenia będę przestrzegać i mówić, żebyśmy byli mądrym narodem przed szkodą, a nie po szkodzie. Musimy chronić naszą suwerenność, żebyśmy mieli wpływ na te rzeczy, które nie są objęte traktatem, a o których my powinniśmy decydować. Nie możemy pozwolić na to, aby przez zmianę traktatów próbowano narzucać nam wolę, szczególnie z zakresu światopoglądu – podkreślała europoseł.

6 czerwca na świdnickim Rynku zachęcano do głosowania na kandydatów Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego, w tym na Różę Thun startującą w okręgu dolnośląsko-opolskim z pierwszego miejsca. Podczas konferencji prasowej poruszyła ona temat wykorzystywaniu seksualnym dzieci w internecie. – Tak dużo mówi się w Polsce o bezpieczeństwie i rzeczywiście jest to temat wiodący. Co z bezpieczeństwem naszych dzieci, które po południu nie mają gdzie spędzać czasu, które są one narażone na przemoc we własnych rodzinach czy na ulicach? Musimy to potraktować niezwykle poważnie. Niedawny dzień dziecka powinien być tym momentem, aby bardzo poważnie się zastanowić nad tym, co możemy zrobić, żeby nasze dzieci były bezpieczne. Jest taki aspekt, o którym w Polsce mało się mówi, a my w Parlamencie Europejskim przygotowaliśmy prawo pozwalające chronić nasze dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w sieci. Ostatnio w Parlamencie Europejskim zażądaliśmy powołania unijnego centrum ochrony dziecka, dzięki któremu ofiary zyskają prawo do usunięcia materiałów internetowych, które je przedstawiają. Chodzi o zwiększenie praw dla Interpolu. Musimy razem walczyć o bezpieczeństwo naszych dzieci, uświadamiać rodziców i dzieci – mówiła eurodeputowana.

Kto walczy o mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego?

Lista nr 1 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

 • 1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria,
  anglistka, zam. Warszawa, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni
 • 2. GANCARZ Paweł Jarosław,
  wyższy urzędnik państwowy, zam. Stoszowice, członek partii: Polskie Stronnictwo Ludowe
 • 3. PETRU Ryszard Jerzy,
  poseł na Sejm RP, zam. Warszawa, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni
 • 4. OSZAŃCA Marcin Krzysztof,
  urzędnik samorządowy, zam. Skarbiszowice, członek partii: Polskie Stronnictwo Ludowe
 • 5. ZIUBRAK Magdalena Anna,
  specjalista ds. zintegrowanych systemów zarządzania, zam. Dzierżoniów, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni
 • 6. BRONOWICKA Joanna Barbara,
  kierownik podmiotu leczniczego, zam. Jarząbkowice, członek partii: Polskie Stronnictwo Ludowe
 • 7. ROJEWSKI Arkadiusz Paweł,
  politolog, zam. Głogów, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni
 • 8. PAWŁOWSKA Edyta Barbara,
  dyrektor szkoły, zam. Domaradz, nie należy do partii politycznej
 • 9. FITOWSKI Piotr Paweł,
  inżynier automatyki i robotyki, zam. Biała Nyska, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni
 • 10. HOŁOWNIA-TWARDOWSKA Karolina,
  fizjoterapeutka, zam. Oława, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni

Lista nr 2 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 • 1. TYSZKA Stanisław,
  wykładowca akademicki, zam. Warszawa, członek partii: Nowa Nadzieja
 • 2. CZECH Marta Anna,
  chemik, zam. Wrocław, członek partii: Konfederacja Korony Polskiej
 • 3. PIOTROWSKI Maciej Janusz,
  doradca podatkowy, zam. Głogów, członek partii: Ruch Narodowy
 • 4. PŁACZEK Grzegorz Adam,
  przedsiębiorca, zam. Kobiór, nie należy do partii politycznej
 • 5. KIEPURA Aleksandra Maria,
  przedsiębiorca, zam. Nysa, nie należy do partii politycznej
 • 6. WILK Ryszard Jakub,
  przedsiębiorca, zam. Biała Niżna, członek partii: Nowa Nadzieja
 • 7. KLIMEK Paulina Joanna,
  przedsiębiorca, zam. Szczecin, nie należy do partii politycznej
 • 8. SKAWIŃSKI Ryszard Stanisław,
  przedsiębiorca, zam. Opole, nie należy do partii politycznej
 • 9. WĘGRZYN Dorota Elżbieta,
  operator urządzeń produkcyjnych, zam. Grębocice, członek partii: Nowa Nadzieja
 • 10. GRZECHNIK Robert Sebastian,
  przedsiębiorca, zam. Wrocław, członek partii: Nowa Nadzieja

Lista nr 3 – KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA

 • 1. KIDA Oskar Przemysław,
  prawnik, zam. Warszawa, członek partii: Bezpartyjni Samorządowcy
 • 2. WALKER Justyna Magdalena,
  specjalista z dziedziny prawa, zam. Świebodzice, nie należy do partii politycznej
 • 3. KASPRZAK Mateusz Robert,
  specjalista do spraw public relations, zam. Lubań, nie należy do partii politycznej
 • 4. CHAŁOŃ Damian Arkadiusz,
  specjalista do spraw logistyki, zam. Lubin, nie należy do partii politycznej
 • 5. BUKOWSKI Sergiusz,
  pośrednik w obrocie nieruchomościami, zam. Wyki, nie należy do partii politycznej
 • 6. ZAKRZEWSKA Sylwia Maria,
  pracownik administracji publicznej, zam. Olsztyn, nie należy do partii politycznej
 • 7. TOMASZCZAK Marzena Joanna,
  pedagog, zam. Przemiłów, nie należy do partii politycznej
 • 8. KASPEREK Krzysztof Andrzej,
  nauczyciel kształcenia zawodowego, zam. Pisarzowice, nie należy do partii politycznej
 • 9. DROBISZ Alicja,
  nauczyciel kształcenia zawodowego, zam. Opole, nie należy do partii politycznej
 • 10. ZAJDEL Katarzyna Marta,
  nauczyciel, zam. Lubań, nie należy do partii politycznej

Lista nr 4 – KW POLEXIT

 • 1. CZARNEK Norbert Jerzy,
  programista aplikacji, zam. Kraków, członek partii: Kongres Nowej Prawicy
 • 2. SURMIAK Roksana Natalia,
  specjalista administracji publicznej, zam. Wałbrzych, członek partii: PolExit
 • 3. KUCHARSKI Krzysztof,
  telemonter, zam. Mysłowice, nie należy do partii politycznej
 • 4. TELESIEWICZ Magdalena Stanisława,
  technik żywienia i usług gastronomicznych, zam. Boguszów-Gorce, nie należy do partii politycznej
 • 5. SKÓRA Dariusz Andrzej,
  politolog, zam. Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
 • 6. GIL-SOBCZYK Lidia Anna,
  nauczyciel przedmiotu w szkole podstawowej, zam. Boguszów-Gorce, nie należy do partii politycznej
 • 7. GRUDZIEŃ Mariusz Melchior,
  rolnik upraw mieszanych, zam. Łyszkowice, nie należy do partii politycznej
 • 8. MAJCHROWSKA Jolanta Maria,
  nauczyciel przedszkola, zam. Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
 • 9. SZATAN Mariola Stanisława,
  inżynier mechanik – środki transportu, zam. Olkusz, nie należy do partii politycznej
 • 10. BŁOŃSKI Rafał Włodzimierz,
  technik handlowiec, zam. Bolęcin, nie należy do partii politycznej

Lista nr 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA

 • 1. ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej,
  kulturoznawca, zam. Wrocław, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 2. BUŁA Andrzej,
  nauczyciel, zam. Kluczbork, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 3. BIELAWSKA Sylwia Alina,
  nauczycielka, zam. Wałbrzych, nie należy do partii politycznej
 • 4. JAZŁOWIECKA Danuta,
  inżynier budownictwa, zam. Opole, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 5. DUDA Jarosław,
  socjolog, zam. Wrocław, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 6. BERA Emilian Stanisław,
  samorządowiec, zam. Jawor, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 7. DRZEWIECKI Piotr Daniel,
  fizyk atmosfery, zam. Wrocław, członek partii: Zieloni
 • 8. OWCZAREK-PRĘDA Edyta Jolanta,
  inżynier ochrony środowiska, zam. Głogów, członek partii: Platforma Obywatelska RP
 • 9. OSIPIŃSKA Urszula,
  pracownik biurowy, zam. Jasienica Dolna, nie należy do partii politycznej
 • 10. ŻABSKA Anna Maria,
  europeistka, zam. Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

Lista nr 6 – KKW LEWICA

 • 1. ŚMISZEK Krzysztof Jan,
  adwokat, zam. Warszawa, członek partii: Nowa Lewica
 • 2. KOŁODZIEJ Anna Maria,
  ekonomistka, zam. Wrocław, członek partii: Nowa Lewica
 • 3. STOŻEK Marta Magdalena,
  specjalistka do spraw zarządzania, zam. Oborniki Śląskie, członek partii: Lewica Razem
 • 4. SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena,
  senatorka, zam. Warszawa, członek partii: Nowa Lewica
 • 5. KAMPA Paweł Jan,
  politolog, zam. Tarnów Opolski, członek partii: Nowa Lewica
 • 6. MOSKAL-SŁANIEWSKA Beata Małgorzata,
  dziennikarka, zam. Świdnica, członek partii: Nowa Lewica
 • 7. MAŚLAK Robert,
  biolog, zam. Wrocław, członek partii: Nowa Lewica
 • 8. PAWNUK Dorota Jadwiga,
  prawnik, zam. Nowolesie, nie należy do partii politycznej
 • 9. LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta,
  dziennikarka, zam. Wrocław, członek partii: Nowa Lewica
 • 10. SIKORA Arkadiusz,
  ekonomista, zam. Oleśnica, członek partii: Nowa Lewica

Lista nr 7 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 • 1. ZALEWSKA Anna Elżbieta,
  parlamentarzysta, zam. Świebodzice, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 2. KEMPA Beata Agnieszka,
  parlamentarzysta, zam. Syców, członek partii: Suwerenna Polska
 • 3. DWORCZYK Michał Paweł,
  polityk, zam. Warszawa, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 4. BORTNICZUK Kamil,
  prawnik, zam. Głuchołazy, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 5. SOIN Agnieszka Anna,
  parlamentarzysta, zam. Warszawa, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 6. POGODA Szymon Marek,
  parlamentarzysta, zam. Bolesławiec, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 7. PECZKIS Grzegorz,
  nauczyciel akademicki, zam. Kędzierzyn-Koźle, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 8. MRÓZ Krzysztof Stanisław,
  ekonomista, zam. Jelenia Góra, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 9. DOMAGAŁA Krzysztof Marek,
  mechanik, zam. Łazy Małe, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość
 • 10. POROWSKA Iwona,
  menedżer, zam. Opole, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość

/mn/

Poprzedni artykułStrzegom. Pożar na terenie kamieniołomu [FOTO]
Następny artykułWielkie tłumy na Dniach Świdnicy. Fantastyczny koncert Chylińskiej na rozpoczęcie [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]