Osiem świdnickich, rodzinnych ogrodów działkowych otrzymało dofinansowanie, które pomoże im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

Przyznawanie „ogródkowych” dotacji rozpoczęto w 2019 roku. Środki te mają wspomagać mają wspomagać realizację prac związanych m.in. z remontem lub budową ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych, przy czym udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. złotych nakładu na zadanie.
– Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznano już piąty raz w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia zawsze jest duże, gdyż pozwala ono na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej. W tym roku pozytywnie zaopiniowano wszystkie osiem wniosków, a przyznane środki stanowią w większości 50% wartości inwestycji – mówi Magdalena Okniańska, kierownik referatu organizacji pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W sumie w ramach tegorocznych dotacji „ogródkowych” rozdzielono ponad 59 tys. złotych.
Dotację w wysokości 3150 zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Kolejarz” na modernizację sieci wodociągowej. Członkowie ROD „Irys” otrzymane 5 000 zł przeznaczą na wykonanie ogrodzonego boksu na odpady segregowane. Dotacja w wysokości 10 000 zł pozwoli ROD im. Księcia Bolko na naprawę nawierzchni drogi wewnętrznej. Na ten sam cel 10 000 zł otrzymał także ROD „ŚFUP”. ROD „Aster” – 10 000 zł, a ROD „Tulipan” – 6 000 zł rozdysponują na wykonanie utwardzenia terenu pod kontenerami na śmieci. Stowarzyszenie Ogrodowe ROD „Pod Grzybem” 5 000 zł wyda na zakup i montaż drzwi przeciwwłamaniowych do świetlicy ogrodu. Natomiast ROD „Pod Dębem” 10 000 zł przeznaczy na wymianę skrzynek energetycznych.
/UM Świdnica, opr. mn/
![Polonia z najwyższym zwycięstwem w sezonie, mistrzostwem rozgrywek i awansem wyżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/724216712_999133263011870_864029508461218601_n-238x178.jpg)
![Tak bawili się Świdniczanie podczas sportowego pikniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dni-Swidnicy-2026-D3-piknik-sportowy-2026.06.14-37-238x178.jpg)
![Bajm i Beata Kozidrak wystąpili na zakończenie Dni Świdnicy. Publiczność dopisała [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dni-Swidnicy-2026-D3-Bajm-2026.06.14-15-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



