Strona główna Kultura Mieszkańcy będą szlifować talenty muzyczne. Wkrótce wykłady, warsztaty i występy w Świdnicy

Mieszkańcy będą szlifować talenty muzyczne. Wkrótce wykłady, warsztaty i występy w Świdnicy

0

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się seria wydarzeń skierowanych do mniej i bardziej zaawansowanych muzyków oraz fanów muzyki. Wszystko w ramach projektu „Manufaktura zespołów” realizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Mieszkańcy pod okiem specjalistów podniosą umiejętności w zakresie gry na gitarze, mowy ciała i występów scenicznych. 

zdjęcie ilustracyjne

Głównym punktem  programu jest jam session na plenerowej scenie w Parku Centralnym. Będzie to okazja na dołączenie do innych muzyków i wspólny występ. Pierwszy raz na scenie zaprezentują się m.in. uczestnicy warsztatów zespołowych realizowanych od kwietnia w ramach „Manufaktura zespołów” . Początek w sobotę, 22 czerwca o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Gościem specjalnym będzie gitarzysta Artur Lesicki.

W tym samym dniu i miejscu, również Artur Lesicki poprowadzi warsztaty gitarowe. O godz. 11.00 zaplanowane są zajęcia dla początkujących, a na 15.00 przygotowano Masterclass dla zaawansowanych instrumentalistów. Ilość miejsc jest ograniczona, w związku z czym obowiązują bezpłatne zapisy na stronie organizatora.

Dzień wcześniej, w piątek, 21 czerwca, tym razem w Klubie Bolko, odbędzie się wykład „Mowa ciała dla muzyków: komunikacja pozadźwiękowa”, który poprowadzi Władek Foltyński. Na prelekcję również obowiązują bezpłatne zapisy na stronie ŚOK.

Czerwcowe wydarzenia „Manufaktury zespołów” rozpoczynają kolejny sezon muzycznych wstępów na plenerowej scenie Parku Centralnego. W lipcu i sierpniu fani muzyki będą mieli kolejne okazje do spotkań przy okazji kontynuacji cyklu „Muzyka mi leży”. Wystąpią:

5 lipca – Skugge (folk nordycki)
19 lipca – Many Fix (rap-rock)
2 sierpnia – Nago (indie pop)
16 sierpnia – Warakomski (pop-rock)
31 sierpnia – jam session z Natalią Lubrano (blues-rock)

„Muzyka mi leży”, koncert Toxide, czerwiec 2023

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

/oprac. AN/
/komunikat – Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułMasz szeroką działkę? Sprawdź jaki dom najlepiej na niej zbudować!
Następny artykułPrzyznano dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych. Sprawdź, gdzie trafi finansowe wsparcie