Strona główna 0_Slider Ponad 20 wykroczeń, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Bilans policyjnej akcji

Ponad 20 wykroczeń, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Bilans policyjnej akcji [FOTO]

0

Kilkadziesiąt skontrolowanych samochodów, ponad dwadzieścia stwierdzonych wykroczeń i trzy dowody rejestracyjne zatrzymane z uwagi na stan techniczny pojazdów – to efekt policyjnej akcji przeprowadzonej na ulicy Polna Droga, na wojewódzkiej trasie łączącej Świdnicę z Wałbrzychem, a także na drogach gminy Świdnica.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy dbając o porządek i bezpieczeństwo na drogach oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali wspólnie z policjantami wydziału ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Świdnica kolejne działania pod nazwą „Modliszówka” mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego tym razem przeprowadzono na drogach Modliszowa, Bystrzycy Górnej i Dolnej, Burkatowa i Lubachowa, a także ulicy Polna Droga w Świdnicy – informuje asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i ujawnili 24 wykroczenia, które głównie dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Kontrolowane w trakcie działań pojazdy były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W trzech przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych – wylicza Ząbek. Mundurowi zapowiadają kolejne, podobne działania.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBył poszukiwany, wpadł z narkotykami
Następny artykułPędził przez Modliszów, jechał autem bez przeglądu