Strona główna 112 Pędził przez Modliszów, jechał autem bez przeglądu

Pędził przez Modliszów, jechał autem bez przeglądu

0

Wysokim mandatem oraz punktami karnymi ukarany został 34-letni kierujący, który na terenie zabudowanym w Modliszowie rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. 

Wczoraj, 12 czerwca policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy sprawdzali, czy kierowcy respektują ograniczenie prędkości w miejscowości Modliszów. W tym miejscu prędkość dopuszczalna wynosi 30 km/h, ale jak się okazało nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają. Około godziny 8.20 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Ford, który jechał z prędkością 82 km/h. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci potwierdzili, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z czym zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu – informuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oprócz wysokiego mandatu w wysokości 1500 zł za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha został ukarany 13 punktami karnymi oraz utracił swoje uprawnienia do kierowania na kolejne 3 miesiące – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 20 wykroczeń, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Bilans policyjnej akcji [FOTO]
Następny artykułJaki będzie przebieg południowej obwodnicy Świdnicy? Wkrótce kolejne spotkania z mieszkańcami