Strona główna 112 Był poszukiwany, wpadł z narkotykami

Był poszukiwany, wpadł z narkotykami

0

W ręce świebodzickich policjantów wpadł 35-latek, który był poszukiwany w związku z zaległą karą pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, które miał przy sobie podczas zatrzymania.

Funkcjonariusze z zespołu prewencji z Komisariatu Policji w Świebodzicach w dniu 12 czerwca zatrzymali 35-latka, który poszukiwany był na podstawie dwóch zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Świdnicy, celem doprowadzenia do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie ukryty w odzieży woreczek strunowy z białym proszkiem, który został zabezpieczony przez policjantów. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina, której policjanci zabezpieczono kilka porcji – informuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, natomiast 35-latek najbliższe 239 dni spędzi w areszcie. – Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. O jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara 3 lata pozbawiania wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki? Sprawdzone porady i wskazówki
Następny artykułPonad 20 wykroczeń, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Bilans policyjnej akcji [FOTO]