Strona główna Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki? Sprawdzone porady i wskazówki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki? Sprawdzone porady i wskazówki

0

Zmywanie ręczne jest nie tylko bardzo czasochłonne i męczące, ale też nieefektywne. To, w połączeniu z coraz przystępniejszymi cenami sprzętu AGD sprawiło, że obecnie większość osób ma w domu zmywarkę lub przymierza się do jej zakupu. W przypadku tych urządzeń ważne jest jednak wybranie modelu, który będzie zgodny z rzeczywistymi potrzebami domowników. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

  1. Jaka zmywarka: wolnostojąca, do zabudowy czy kompaktowa?
  2. Ile kompletów naczyń mieści się w zmywarce?
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?
  4. Zużycie wody i inne istotne parametry
  5. Zestawienie najlepszych zmywarek do zabudowy

Zarówno zmywarka wolnostojąca, jak i urządzenie do zabudowy z pewnością pozwoli ograniczyć zużycie wody oraz zaoszczędzić czas, który będzie można przeznaczyć na inne codzienne obowiązki lub relaks. Stosując się natomiast do naszych wskazówek, będziesz mógł łatwo znaleźć idealnie dopasowane urządzenie do swoich potrzeb.

Jaka zmywarka: wolnostojąca, do zabudowy czy kompaktowa?

Odpowiednio dobrana zmywarka nie może być ani za duża, ani za mała, ponieważ wówczas nie będzie efektywnie wykorzystywana. Zanim jednak zaczniesz porównywać dostępne modele pod względem pojemności czy zużycia wody na cykl zmywania, konieczne jest określenie idealnego typu zmywarki. W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje takich urządzeń:

  • Zmywarka wolnostojąca – łatwa w instalacji, a w razie potrzeby można ją bez problemu przenieść w inne miejsce. Odpowiednio ustawiona może być wykorzystywana jako dodatkowy blat w kuchni.
  • Zmywarka do zabudowy – idealny wybór dla osób, które chcą mieć nowoczesną i elegancko wykończą kuchnię bez widocznych sprzętów AGD. Najczęściej spotykane zmywarki do zabudowy mają szerokość 60 oraz 45 centymetrów, co pozwala dobrać urządzenie do liczby domowników.
  • Zmywarka kompaktowa – dobry wybór dla singli lub osób, które sporadycznie korzystają z kuchni.

Wybierając jedną z powyższych kategorii, można ułatwić sobie znalezienie nowej zmywarki. Po dodatkowe wskazówki można odwiedzić poświęcony im poradnik Media Expert.

Ile kompletów naczyń mieści się w zmywarce?

Standardowe zmywarki mieszczą od 9 do 16 kompletów naczyń, co warto mieć na uwadze podczas kupowania nowej zmywarki. Dobrze jest również zwrócić uwagę na układ koszy, które powinien oferować możliwość dowolnego ustawiania naczyń i garnków, aby w razie potrzeby można było je przestawić i dzięki temu pomieścić więcej rzeczy. Podobnie jest z regulacją wysokości koszy, co pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce w ramach jednego mycia naczyń.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania nowego urządzenia, jest oczywiście więcej. Ważna jest między innymi klasa energetyczna urządzenia (najbardziej efektywne zmywarki oznaczone są literą A). Chociaż cena takich zmywarek będzie wyższa, to przełoży się to na mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższe koszty związane z eksploatacją.

Wiele osób skupia się na dostępnych programach, ale w praktyce zazwyczaj i tak korzysta się z jednego – maksymalnie dwóch. Przydatne programy to szybki (idealny do lekko zabrudzonych naczyń) i ekologiczny (zużywa mniej wody oraz energii, ale mycie trwa nieco dłużej). Jeżeli nie chcesz tracić czasu na samodzielne wybieranie zmywarki, sięgnij po ranking zmywarek i postaw na jedną z uwzględnionych w nim propozycji.

Zużycie wody i inne istotne parametry

Wszystkie istotne parametry zmywarek zostały szczegółowo opisane przy każdym produkcie dostępnym w ofercie popularnego sklepu internetowego z elektroniką, co ułatwia zakupy. W razie potrzeby można skontaktować się z pracownikiem odpowiedzialnym za obsługę klienta, który doradzi, jakie zmywarki wolnostojące lub do zabudowy powinny spełnić oczekiwania klienta.

Zestawienie najlepszych zmywarek do zabudowy

Jeżeli natomiast chodzi o najlepsze zmywarki o szerokości 60 centymetrów, można je znaleźć w najnowszym zestawieniu takich urządzeń. Jest ono dostępne w zakładce ranking zmywarek do zabudowy 60 cm. Ranking uwzględnia nowe modele zmywarek takich producentów jak Electrolux, Whirlpool, Amica, Beko oraz Bosch.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBasen przy Marcinkowskiego nieczynny od 22 czerwca
Następny artykułBył poszukiwany, wpadł z narkotykami