Strona główna 0_Slider W niedzielę VI Marconi Duathlon Świdnica w nowej odsłonie

W niedzielę VI Marconi Duathlon Świdnica w nowej odsłonie [INFORMACJE/UTRUDNIENIA]

0

Przed nami szósta edycja Marconi Duathlonu Świdnica. Uczestnicy będą biec, jechać na rowerze i ponownie biec, a czekają na nich dwa różne dystanse. Tym razem miejscem zmagań będzie bosmanat nad zalewem Witoszówka i tzw. „Modliszówka”. W dniu zawodów planowane są utrudnienia w ruchu.  

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekały dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu i SPRINT: 5 km biegu, 20 km kolarstwa, 2,5 km biegu. Start, meta oraz strefa zmian znajdowały się na terenie bosmanatu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorem wydarzenia jest Żelazna Świdnica, sponsorem tytularnym firma Marconi. Zapisy zostały już zamknięte, na liście zgłoszeniowej widnieje blisko 150 nazwisk.

W tym roku jest nowe miejsce organizacji zawodów, a mianowicie bosmanat przy zalewie Witoszówka – ul. Polna Droga. Wszystko odbywa się na terenie bosmanatu w niedzielę, 19 maja. Trasa kolarska, jak i trasa biegowa prowadzi tzw. „Modliszówką”, więc będzie całkowicie zablokowana, ruch prowadzić będzie policja, straż miejska oraz ochotnicza straż pożarna. Do wyboru pozostają tradycyjnie dwa dystanse – clasic i sprint (na tym drugim dystansie odbędą się ptzy okazji drugie mistrzostwa firmy Bel-Pol). Wspólny start zaplanowano na godz. 11.00. W dniu zawodów będą utrudnienia dla mieszkańców bloku przy rondzie (wylot na Witoszów) oraz dla mieszkańców sąsiadujących z bosmanatem. Prosimy, aby mieszkańcy w miarę możliwości przestawili samochody, zanim ruch zostanie zamknięty w godzinach 10.00 – 14.00. Tego dnia będzie też nieczynny jeden z parkingów, na którym zorganizowana będzie strefa rowerowa. Już w sobotę będzie zatem wyłączony i odpowiednio ogrodzony. Cała impreza odbywa się przy wsparciu miasta, powiatu oraz gminy. Organizatorem wydarzenia jest Żelazna Świdnica, a sponsorem tytularnym firma Marconi. W trakcie trwania imprezy nie braknie dmuchańców (10.00 – 16.00) dla młodszych gości i stoisk gastronomicznych – zdradza Radosław Jasiczek z Żelaznej Świdnicy.

Utrudnienia

W związku z organizacją imprezy Marconi Duathlon Świdnica w dniu 19 maja 2024 r. na Bosmanacie przy ul. Polna Droga zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. Nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie kolarskiej w następujących miejscach i godzinach. Na trasie zawodów ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

Tabela godzinowa utrudnień w ruchu ulicznym:

przedział czasowy zamknięty przejazd (drogi)
10:50-14:15 ul. Słowiańska (od ul. Wałbrzyskiej do ul. Serbskiej)
11:20-14:00 ul. Polna Droga (od ul. Kusocińskiego do Ronda im. I. Sendlerowej)
11:20-13:45 DW379 (Modliszówka) od ronda im. I. Sendlerowej do ronda na terenie Witoszowa Dolnego

Regulamin zawodów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_9204.pdf

Tak było w ubiegłym roku

W kategorii „Sprint” najlepszy z czasem 1:00:14 okazał się Jacek Lesicki z Wrocławia. Za nim uplasowali się kolejno Michał Nawracaj z Jawora (1:02:40) oraz Michał Maksiewicz z Jedliny Zdroju (1:04:39). Wśród pań na tym dystansie najszybsza była Kinga Handzik z Oleśnicy (1:12:01), wyprzedzając Karolinę Malinowską (Świdnica – 1:17:42) i Martynę Markiewicz (Świdnica – 1:21:33).

W kategorii „Classic” w klasyfikacji mężczyzn triumfował reprezentujący Świebodzice Paweł Białek (2:07:53), wyprzedzając na podium świdniczanina Krzysztofa Dominikowskiego (2:08:28) oraz Krzysztofa Godlewskiego z Żarowa (2:09:52). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Julita Łopatyńska z Kudowy Zdroju (2:35:18).

/MDvR/

Poprzedni artykułLokalni twórcy zapraszają na świdnicki Rynek [FOTO]
Następny artykułZagubiony senior, roztargniony pasażer, popijawa w ogrodzie różanym. Interwencje straży miejskiej