Strona główna 0_Slider Zagubiony senior, roztargniony pasażer, popijawa w ogrodzie różanym. Interwencje straży miejskiej

Zagubiony senior, roztargniony pasażer, popijawa w ogrodzie różanym. Interwencje straży miejskiej

0

Od 10 do 16 maja 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 175 interwencji ze zgłoszeń mieszkańców i monitoringu. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

10 maja 2024 roku o godz. 13.16 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosił się pasażer, który pozostawił w pociągu relacji Wrocław – Kudowa Zdrój swoje dokumenty, telefon oraz pieniądze. Dyżurny naszej jednostki udzielił pomocy roztargnionemu pasażerowi. Ustalono, że cała zguba znalazła się i będzie do odebrania na stacji Kłodzko Główne.

12 maja 2024 roku o godz. 16.53 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w „ogrodzie różanym” przy Alei Niepodległości. Skierowany na miejsce patrol szybko przerwał imprezę karząc sprawców mandatami karnymi.

12 maja 2024 roku o godz. 17.27 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu marki BMW, którego kierowca zaparkował pojazd na parkingu przy ulicy Śląskiej w sposób uniemożliwiający wjazd na przyległą „kopertę inwalidzką”. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

12 maja 2024 roku o godz. 20.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny z opuszczonymi spodniami stojącego w podwórzu przy ulicy Kotlarskiej. Na miejscu ustalono, że mężczyzna jest trzeźwy, zagubiony i ma poważne problemy z poruszaniem się. Ustalono jego miejsce zamieszkania gdzie został przewieziony. Mężczyzna zamieszkuje samotnie w związku z powyższym stosowną informację przekazano do MOPS w Świdnicy.

12 maja 2024 roku o godz. 22.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który leżał na ławce w rejonie Placu Drzymały. Wcześniej załatwił tam swoje potrzeby fizjologiczne. Osoba ta została ukarana mandatem karnym a następnie oddaliła się do miejsca zamieszkania.

13 maja 2024 roku o godz. 22.39 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zajęcia „koperty inwalidzkiej” przez nieuprawniony pojazd na ulicy Waryńskiego. Patrol potwierdził zgłoszenie i wystawił wezwanie dla kierowcy pojazdu, który ostatecznie został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 złotych (6 punktów karnych).

15 maja 2024 roku o godz. 6.55 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zadzwoniła mieszkanka ulicy Kozara-Słobódzkiego. Matka zgłaszającej spadła z łóżka i pomimo pomocy sąsiadki kobieta nie mogła jej podnieść. Na miejsce skierowano patrol straży, który udzielił pomocy. Chora kobieta ponownie znalazła się w łóżku.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułW niedzielę VI Marconi Duathlon Świdnica w nowej odsłonie [INFORMACJE/UTRUDNIENIA]
Następny artykułKierowca dostawczaka nie zauważył pieszego na chodniku