Strona główna 0_Slider W Świdnicy przejęli nielegalne automaty do gier

W Świdnicy przejęli nielegalne automaty do gier

0

Świdniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadzili do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego.

fot. KPP w Świdnicy

– Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu kolejny raz na terenie powiatu świdnickiego realizowali czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W wyniku czego w Świdnicy zlikwidowali klejony nielegalny salon gier zręcznościowych – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej 12 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 5 tysięcy złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – tłumaczy rzeczniczka świdnickiej policji.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułTłumna wyprawa na Górę Pyszczyńską [FOTO]
Następny artykułJuż jutro żółty marsz nadziei i bezpłatne badania na Rynku w Świdnicy