Strona główna 0_Slider Już jutro żółty marsz nadziei i bezpłatne badania na Rynku w Świdnicy

Już jutro żółty marsz nadziei i bezpłatne badania na Rynku w Świdnicy

0

Żółty Marsz Nadziei przejdzie przez świdnicki Rynek po raz szósty. W tym roku edycja jest wyjątkowa i połączona z obchodami 30-lecia inicjatora akcji – Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. – Pragniemy, aby ten dzień był radosny i szczęśliwy, aby nasze działania przyniosły nadzieję chorym i ich rodzinom, a dzieci i młodzież miały możliwość integracji z osobami starszymi – zapowiada organizator. Wydarzenie rozpocznie się 21 maja o godz. 10.00. W jego trakcie zaplanowano także bezpłatne badania w kierunku osteoporozy oraz wad wzroku.

Żółty Marsz Nadziei jest zwieńczeniem ogólnoświatowej oraz ogólnopolskiej akcji hospicyjnej „Pola Nadziei”, która realizowana jest w Świdnicy od 2018 roku.

W tym roku wypada już VI edycja świdnickich „Pól Nadziei”. Tradycyjnie rozpoczęła się ona jesienią ubiegłego roku – od sadzenia przez dzieci cebulek żonkili na placu Grunwaldzkim.Tradycyjnie marsz organizowano w kwietniu, po ścięciu żonkili. W tym roku ze względu na kampanię wyborczą wydarzenie zostało przeniesione na maj.

Marsz będzie połączony z jubileuszem Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, które od 30 lat niesie pomoc osobom w terminalnej fazie chorób nowotworowych.

Tegorocznemu finałowi akcji mają towarzyszyć artystyczne występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz rozdanie nagród pierwszego plastycznego konkursu „Pola Nadziei”. Będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy (wymagane wcześniejsze zapisy) oraz wad wzroku (bez zapisów).

/red./

Poprzedni artykułW Świdnicy przejęli nielegalne automaty do gier
Następny artykułWyścig o Puchar Narodów w WKKW już trwa. Piąty etap w czerwcu w Strzegomiu!