Strona główna 0_Slider Od resoraka po rower. Wymiana w Komorowie to strzał w dziesiątkę!

Od resoraka po rower. Wymiana w Komorowie to strzał w dziesiątkę! [FOTO]

0

Książki, torebki, odkurzacze, sukienki, spodnie, koszulki… Każdy, kto zajrzał w sobotnie popołudnie na boisko w Komorowie, mógł przebierać w zupełnie dobrych, choć używanych rzeczach. Drugie życie dostały dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Komorowa „Dwa Dęby”. Wymiana „garażowa” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

– Frekwencja przerosła nasze oczekiwania i choć deszcz pokropił przez moment i wydawać by się mogło, że to koniec imprezy, to z pierwszymi promieniami słońca zainteresowani rzeczami z drugiej ręki równie licznie wrócili – relacjonuje Adelajda Lebioda, prezes stowarzyszenia.

Z okazji, by przejrzeć szafy, skorzystały całe rodziny. Dorośli przywieźli ubrania, sprzęt sportowy i AGD, książki. Wymiana była niezłą lekcją przedsiębiorczości dla najmłodszych, którzy sprzedawali i wymieniali się zabawkami. Można było ustrzelić prawdziwe okazje!

Wymiana ma także ważne przesłanie. – Do produkcji 1 koszulki bawełnianej potrzebnych jest 2700 litrów wody! To mniej więcej tyle, ile człowiek wypija w ciągu 2,5 roku. Kupując ubrania z drugiej ręki ograniczamy ilości odpadów, a także oszczędzamy znaczną ilość wody, która jest potrzebna do wyprodukowania nowych rzeczy – podkreślają organizatorzy.

Akcja stała się okazją do integracji mieszkańców, choć nie brakowało gości spoza Komorowa. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, za darmo udostępnione przez lokalnego przedsiębiorcę oraz dodatkowe atrakcje – zajęcia plastyczne i malowanie twarzy. Na stoisku stowarzyszenia można było napić się domowej lemoniady i zjeść ciasto.

„Dwa Dęby”, zachęcone powodzeniem wczorajszej wymiany, zapowiada, że akcja na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń w Komorowie.

/red./
Zdjęcia użyczone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Komorowa „Dwa Dęby”.

Poprzedni artykułOstrzeżenie przed burzami
Następny artykułKonkurs na Dzień Mamy. Wygraj zaproszenia do kina